,

לקראת המשחק: מכבי תל אביב נגד עירוני קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תנעל הערב את משחקיה בליגת "הבורסה לניירות ערך" כשתתארח במחזור האחרון באיצטדיון 'בלומפילד' אצל מכבי ת"א שתנסה לזכות באליפות שלישית ברציפות.
כאמור, חניכיו של קובי רפואה איבדו סיכוי להשתחל לאירופה עם המקום הרביעי כשלמרות פער שלושת הנקודות יחס השערים הנחות בהרבה מזה של הפועל ב"ש המדורגת רביעית סותם את הגולל על כך. יחד עם זאת, האריות הכחולים יבואו להילחם הערב על כר הדשא ביפו וזאת על מנת להפגין את הספורטיביות שמאפיינת את הקבוצה בקרב של יריבתה על תואר האליפות בדיוק כפי שעשתה במחזור האחרון מול המוליכה מכבי חיפה, שכזכור לה קילקלה את חגיגות האליפות לפני מספר ימים.

מנגד, מכבי ת"א עוד חולמת על זכייה בדאבל השבוע כשהערב היא חייבת לנצח את קריית שמונה ולהתפלל להפסד דרמטי של מכבי חיפה להפועל ב"ש 'בסמי עופר' כל תוצאה אחרת פרט לתרחיש הזה תכתיר את מכבי חיפה ויותיר לחניכיו של פטריק ואן לוון להסתכל על עבר גמר גביע המדינה בו יפגשו את הפועל ת"א לדרבי לוהט ביום רביעי הקרוב 2.6.21.

בצד הכחול, בקבוצה אומנם איבדו את הסיכוי לסיים את העונה עם כרטיס לאירופה אך, הובהר לשחקנים כי מצופה מהם להילחם ולהפגין ספורטיביות אדירה בדיוק כפי שעשו רק לפני מספר ימים מול הטוענת השנייה לכתר. בקרב אנשי המועדון ישנו רצון גדול להוכיח לכולם שוב כי מדובר בקבוצה ספורטיבית שמתעסקת אך ורק בעצמה ולא ביריבות שלה. המועדון קיבלה בשורה גדולה שלשום (שישי) לפני כניסת השבת שמאמן הנבחרת ווילי רוטנשטיינר הודיע על זימונו של בלם הקבוצה אורי דהן לו זימון בכורה לנבחרת הבוגרת.
מבחינה מקצועית, מי שייעדרו גם הערב הם צמד הקשרים יואב הופמייסטר, סמואל בראון שמחלימים מפציעות וכבר סיימו את העונה לפני מספר משחקים. בתוך כך, גם החלוץ אופיר מזרחי פצוע ולא ייכלל בסגל למשחק הערב.

בצד הצהוב מודיעים היטב לעובדה כי הסיכויים לזכות בסיומו של הערב בתואר האליפות אינם גבוהים במיוחד בהתחשב בעובדה שלמכבי חיפה מספיקה נקודה. בתוך כך, גורמים במכבי ת"א אמרו "אנו לא שוכחים את ההפסד לקריית שמונה בסיבוב הקודם של הפלייאוף אלו בדיוק הנקודות שחסרות לנו לזכייה נוספת באליפות. אנחנו חייבים לנצח את המשחק הערב ולקוות לדרמה שלא הייהצ כאן מאז עונת 2010/2011 שזכורה לכולם כעונת הקיזוז".
מבחינה מקצועית, מי שייעדר מהתמודדות הוא דור פרץ שיירצה עונש השעייה בגין כרטיסים צהובים כשאת מקומו ב-11 צפוי למלא דן גלזר. לעומת זאת, החלוץ יונתן כהן שלא שותף בצמד המחזורים האחרונים בעקבות פציעה החלים וישוב אל הסגל הערב כשהוא צפוי לפתוח על הספסל.

 

כתב: דור ביטון