,

לקראת המשחק: עירוני קריית שמונה נגד מכבי תל אביב

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תארח הערב (ראשון, 20:15 שידור ישיר בספורט 1 ערוץ 51 בשלט) את מכבי ת"א למפגש האחרון במסגרת הסיבוב הראשון של הפלייאוף העליון בליגת "הבורסה לניירות ערך". חניכיו של קובי רפואה ינסו לרשום ניצחון בכורה דווקא מול הקבוצה מהמקום השני בטבלה שנמצאת בשיאו של מאבק מורט עצבים מבחינתה על אליפות המדינה לעונת 2020/2021.

בתוך כך, הפעם האחרונה שהאריות הכחולים ניצחו את מכבי ת"א הייתה אי שם בשלהי 2014 ובמהלך כל 14 המפגשים האחרונים הצהובים לא הפסידו ליריבתם הצפונית כשמתוכם ב-11 מפגשים ברציפות הם גם משכילים לנצח. במידה וחניכיו של פטריק ואן לוון יגברו הערב על אלו של רפואה הם יקבעו שיא מועדון חדש של 12 ניצחונות רצופים על קבוצה כלשהי דבר שלא קרה מעולם בהיסטוריה של המועדון מקריית שלום.

קפטן הקבוצה עידן נחמיאס התייחס שלשום (שישי) לקראת המשחק הערב בכמה מילים כשאמר "מחכה לנו משחק קשה מול קבוצה איכותית. כולנו רוצים להתאושש מהמשחק האחרון וזה יתחיל קודם כל בלחימה על המגרש ובביחד שלנו. יש לנו עדיין מטרות בפלייאוף ואנחנו רוצים לעמוד בהן."

בצד הכחול, במועדון הביעו בפני השחקנים את האכזבה העצומה מהתבוסה הגדולה במחזור האחרון למכבי חיפה וכי הם מצפים מהם לשינוי מיידי בגישה וביכולת וכי התבזויות כאלה לא יעברו בשקט. כמו כן, בקבוצה קיימת אמונה כי המקום הרביעי יוביל לכרטיס לאירופה וכשהפער עומד על נקודה אחת בלבד כל משחק הוא חשוב וכי כל נקודה עלולה להיות משמעותית בסיום העונה.
מבחינה מקצועית, הבלם אורי דהן ישוב אל הסגל לאחר שריצה עונש השעייה בגין חמישה כרטיסים צהובים. לעומת זאת, החלוץ יוג'ין אנסה ייעדר הערב מסגל הקבוצה עקב השעייה בגין כרטיסים צהובים. בנוסף, הקשר סמואל בראון עבר בסוף השבוע שעבר בהצלחה ניתוח בברכו והוא סיים את העונה באופן רשמי.

מנגד בצד של מכבי ת"א, הבהירו לשחקניהם כי עליהם להשיג את מלוא הנקודות עד למפגש הקריטי בעוד כשבועיים מול מוליכת הטבלה אך, אין להקל ראש באף יריבה בדרך. חניכיו של פטריק ואן לוון ינסו לשמור על מאזן נקי מההפסדים תחתיו ולשבור את שיא המועדון בניצחונות רצופים על קבוצה בליגה והדרך לשני הדברים האלו עוברת בצפון. בתוך כך, הקבוצה יצאה כבר אמש (שבת) בסיום האימון המסכם אל הצפון שם היא שוהה בבית מלון עד ליציאתה אל המגרש, כשאל הקבוצה צפויים להתלוות מאות אוהדים צהובים.
מבחינה מקצועית, החלוץ מתן חוזז שנפצע במשחק האחרון ייעדר מהסגל עקב אותה הפציעה. מלבדו של חוזז לרשותו של ואן לוון יעמוד סגל מלא לחלוטין.

 

כתב: דור ביטון