,

לקראת המשחק: עירוני קריית שמונה נגד מכבי תל אביב

לקראת המשחק: עירוני קריית שמונה נגד מכבי תל אביב

לאחר שרשמה צמד ניצחונות חשובים מאוד שהקפיצו אותה למקום החמישי בטבלה תפגוש הערב (19:50, שידור ישיר בספורט 1 ערוץ 51 בשלט) את מוליכת הטבלה מכבי ת"א בתקווה להמשיך במומנטום החיובי ולהמשיך לבסס את מעמדה בחלק העליון של הטבלה.

כאמור, חניכיו של קובי רפואה מגיעים להתמודדות מהמקום החמישי בידיעה כי הם תלויים בעצמם בצמד המשחקים האחרונים לעונה בקרב על הפלייאוף העליון שכן ערב המחזור הם במרחק של שתי נקודות מהמקום שאינו מוליך לפלייאוף. אך, מי שתנסה לעצור את הרצף הנוכחי של האריות הכחולים היא לא אחרת מאשר מכבי ת"א שמחזיקה ברצף מרשים משלה כשלא הפסידה בכל 16 משחקי הליגה האחרונים שלה ואף רשמה תשעה ניצחונות ברציפות.

קפטן הקבוצה עידן נחמיאס התייחס אמש (שישי) לאחר האימון המסכם לקראת המשחק הערב ואמר "מחכה לנו משחק מאתגר מאוד נגד יריבה חזקה, אנחנו שמחים לשוב ולשחק מול הקהל שלנו בבית שלנו. רוצים להגיע לעשות את העבודה ולהמשיך את מומנטום צבירת הנקודות שלנו. אני אישית מאמין שבבית שלנו הכל אפשרי"

בצד הכחול , במועדון היו שבעי רצון למדי מצמד המשחקים האחרונים בהם צברה הקבוצה 6 נקודות שביססו אותה ערב המחזור במקום שמוביל לפלייאוף העליון כשהיא תלויה אך ורק בעצמה. אך, יחד עם זאת בקבוצה הבהירו לשחקנים כי המשימה טרם הושלמה והם לא הבטיחו את מקומם בפלייאוף ועליהם להישאר עם רגליים על הקרקע. כמו כן, בקרב הקבוצה רווחת אמונה שלמה כי ניתן להשיג תוצאה טובה גם מול מוליכת הטבלה שנמצאת במומנטום אדיר והם לא יבואו למשחק על מנת להתבטל בפניי הצהובים מתל אביב.
מבחינה מקצועית, המגן השמאלי זיו מורגן שנעדר מהמשחק האחרון עקב כרטיסים צהובים סיים לרצות את עונש ההשעייה שלו והוא ישוב אל הסגל הערב.

בצד הצהוב, מאמנה החדש של מכבי ת"א פטריק ואן לוון יסגור הערב סיבוב שלם כמאמן ראשי, כשמבחינתו מדובר בסיבוב אדיר במהלכו צברה קבוצתו 34 נקודות מתוך 36 אפשריות. בתוך כך, במועדון לא מקלים ראש במשחק הערב ומבקשים מהשחקנים להמשיך להישאר דרוכים על מנת לנסות ולשמור שבוע נוסף על פסגת הטבלה. כמו כן, במהלך השבוע האחרון זכו השחקנים למספר ימי חופש על מנת להתמודד עם העומס בו הם שרויים. מבחינה מקצועית, ואן לוון ייאלץ להתמודד עם מספר חיסורים משמעותיים בדומת יונתן כהן, דן גלזר ואנדרה ג'ראלדש הפצועים. אליהם מתווסף החלוץ הסרבי אלכסנדר פשיץ' שטרם החלים מהקורונה. אם לא די בכך, הקיצוני טל בן חיים שנכנס לאחרונה לכושר משחק ייעדר אף הוא עקב השעייה בגין כרטיסים צהובים.
יחד עם זאת, מי שכן ישוב אל הסגל הוא הבלם שחר פיבן שסיים לרצות את עונש ההרחקה.

 

כתב: דור ביטון