,

לקראת המשחק: עירוני קריית שמונה נגד הפועל כפר סבא

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תארח הערב (19:45, שידור ישיר בספורט 5 stars, ערוץ 555 בהוט / וערוץ 59 ביס) את הפועל כפ"ס לקרב על שש נקודה מבחינתה. האריות הכחולים שנמצאים במקום ה-8 בטבלה ערב המחזור ובמרחק שלוש נקודות בלבד מהקו האדום שם נמצאת אותה הפועל כפ"ס. למרות פתיחת העונה המרשימה חניכיו של קובי רפואה במרחק נגיעה מהמקום בו יורדים ליגה ואף במרחק של שתי נקודות מהמקום בו הולכים לפלייאוף העליון.

בתוך כך, הקבוצה תגיע להתמודדות לאחר רצף עגום של חמישה הפסדים ברציפות דבר שלא קרה לה מאז עונת 2008/09 בסיומה ירדה אל ליגת המשנה.
כשהיא תנסה לשים סוף לרצף הזה במחזור הנעילה של הסיבוב הראשון ולשוב אל מסלול הניצחונות דבר אשר עשוי לתת לא מעט ביטחון לקראת הסיבוב השני שייפתח בשבת הקרובה בעוד משחק ביתי.

מנגד, הירוקים מהשרון מגיעים לאחר שעברו זעזוע בעמדת המאמן לפני כשבוע וחצי כשעמיר תורג'מן פוטר מתפקידו ואת מקומו ממלא רביד גזל אקס ק"ש. מאז מונה גזל למאמן זמני שייתכן שיהפוך למינוי קבוע מאזנו עומד על נקודה אחת מ6 אפשריות, דבר אשר מייצר רצף של חמישה משחקים ללא ניצחון.

בצד הכחול, בקבוצה ניסו ביומיים האחרונים בעיקר לעבוד עם השחקנים על הצד המנטלי לאור שערוריית השיפוט שמנעה מהם נקודה בטוחה במשחק חוץ קשה. כאמור, במועדון ישנם תחושוץ קשות מאוד לאור אירועי המשחק בבלומפילד אך, יודעים כי עליהם להתאשת מהר על מנת לצאת לדרך חדשה כבר במשחק הקרוב. כמו כן, בצוות המקצועי היו מרוצים מהדרך בה עמדה הקבוצה מבחינה הגנתית במשחק האחרון דבר אשר עודד לא מעט גורמים בקבוצה לאור היכולת בשבועות האחרונים. מבחינה מקצועית, הקשר יואב הופמייסטר ספג כרטיס צהוב חמישי במשחק האחרון אך, הוא יחמיץ את המשחק הבא מול מ.ס. אשדוד. כך, שהערב הופמייסטר יוכל ליטול חלק בהתמודדות.

בצד הירוק של הפועל כפ"ס, הקבוצה יצאה (הבוקר) אל בית הארחה באזור בו היא שוהה עד לפתיחת המשחק. בתוך כך, במועדון הביעו לא מעט חשש לאור המתקפה של קריית שמונה על איגוד השופטים שמצידו חיזק את עמדת הקבוצה הצפונית לאחר שהודה כי צמד השופטים טעו ואף הביא את יו"ר האיגוד רונית תירוש להביע את רגשותיה כלפי הקבוצה הצפונית ואמרו "אנו מקווים שהמקרה במשחק מול מכבי ת"א לא יבוא על חשבוננו שיחפשו להחזיר לקריית שמונה".
מבחינה מקצועית , גזל ייאלץ להסתדר עם לא מעט חיסורים של שחקני מפתח כשהמגן השמאלי הפותח אביב סולומון, הקשר בן רייכרט והבלם עומר דנינו ייעדרו בעקבות ספיגת חמישה כרטיסים צהובים. יחד עם זאת, הקשר ג'ורג' פוצ'יבה ישוב אל הסגל ואף להרכב לאחר שסיים לרצות את עונש ההרחקה.

 

כתב: דור ביטון