לקראת המשחק: עירוני איתוראן קריית שמונה נגד הפועל באר שבע

לקראת המשחק: עירוני איתוראן קריית שמונה נגד הפועל באר שבע

לאחר רצף של שלושה הפסדים ברציפות וכשהיא ניצבת על צומת דרכים סופר קריטית תארח הערב (רביעי, 20:00 שידור ישיר בספורט 1 ערוץ 51 בשלט) עירוני 'איתוראן' קריית שמונה בביתה את הפועל ב"ש לקרב קצוות גיאוגרפי.
כאמור, חניכיו של קובי רפואה יחפשו נקודות חשובות מאוד עבורם ולסיים את שרשרת ההפסדים. בתוך כך, הקבוצה נמצאת 7 נקודות מהקו האדום ושתי נקודות בלבד מהמקום המוביל לפלייאוף העליון שכן ניצחון כחול הערב ייצמק את הפער לנקודה אחת בלבד בין הקבוצות.

מנגד, הפועל ב"ש מגיעה להתמודדות לאחר תוצאת תיקו דרמטית במשחק הבכורה של רוני לוי על הקווים, והיא תנסה מצידה לקלקל ליריבתה את התוכניות ולהעמיק את משברה. כמו כן, במועדון מבירת הנגב מודיעים היטב לחשיבות המשחק עבורם כשכן כל תוצאה פרט לניצחון תסבך אותם במטרה להשיג כרטיס לפלייאוף העליון.

מאמן הקבוצה קובי רפואה התייחס אמש לקראת המשחק הערב כשאמר "אני חושב שלכולם ברור שמבחינתנו מדובר במשחק משמעותי ביותר מכיוון שבהחלט ניתן לומר כי המשחק הזה הוא הזדמנות האחרונה שלנו להיצמד למאבק על הפלייאוף העליון. באר שבע קבוצה איכותית אבל כבר הוכחנו העונה שגם אנחנו קבוצה חזקה ונעשה את הכל כדי להשאיר את הנקודות בבית."

בצד הכחול, על המועדון עברו מספר ימים לא קלים לאור רצף התוצאות האחרונות אך, יחד עם זאת הבהירו לשחקנים כי סומכים עליהם במאה אחוז ומאמינים בהם בלב שלם שהם יכולים לעמוד במטרות שהוצבו העונה. כמו כן, בקבוצה הגדירו את המשחק הערב כמשחק החשוב ביותר שהיה לקבוצה כשכן התוצאה בו תקבע לאן יהיו מועדות פנייה עד לתום העונה.
מבחינה מקצועית, הצוות המקצועי ייחסר את השוער הראשון דז'וגאס ברטקוש המורחק ,. עקב הכרטיס האדום השטותי שספג בהפסד למכבי חיפה. לעומת זאת, קפטן הקבוצה עידן נחמיאס ישוב למרכז ההגנה לאחר שסיים לרצות את עונש ההשעייה שלו עקב כרטיסים צהובים.

בצד של הפועל ב"ש מודיעים היטב לחשיבות המשחק עבורם שכן הם עדיין נלחמים על הכרטיס לפלייאוף העליון ולקרב על הכרטיס לאירופה מהמקום השלישי לאחר שהודחו ממפעל גביע המדינה. במועדון הציבו לשחקנים יעד של 6 נקודות עד לתום העונה הסדירה תוך מחשבה שזהו מספר הנקודות שיספיק על מנת להבטיח את הכרטיס לפלייאוף העליון. בתוך כך, על מנת להתכונן כראוי יצאה הקבוצה מבירת הנגב כבר אמש (שלישי) אל בית מלון במטולה בו היא שוכנת עד למשחק.
מבחינה מקצועית, לרוני לוי מצפה כאב ראש גדול מאוד לקראת ההתמודדות מאחר ולרשותו יעמוד סגל חסר מאוד עם רשימה ארוכה של נעדרים בדמותם של: אור דדיה, שון גולדברג, אלטון אקולטסה, חאתם עבד אלחמיד, ג'ונתן אוגדלו, איתן רצון, סינטיהו סולליך, מריאנו בריירו ופארלי רוסה ייעדרו עקב פציעות. אם לא די בכך, הבלם הבכיר לואי טאהא ייעדר עקב השעייה בגין כרטיסים צהובים. בנוסף, הקשר האחורי מרואן קבהא נמצא בספק מאחר והוא סובל מרגישות בשריר הירך האחורי שכן ההחלטה לגביו תתקבל בסמוך לפתיחת המשחק.

כתב: דור ביטון