,

לקראת המשחק: הפועל תל אביב נגד עירוני קריית שמונה

לקראת המשחק: הפועל תל אביב נגד עירוני קריית שמונה

לאחר שהצליחה לשוב למסלול הניצחונות ולרשום ניצחון חשוב מאוד, תתארח הערב (ראשון, 20:00 שידור ישיר בספורט 1 ערוץ 51 בשלט) עירוני 'איתוראן' קריית שמונה באצטדיון 'בלומפילד' אצל הפועל ת"א מהמקום האחרון בטבלה.
כאמור, חניכיו של קובי רפואה גברו לפני פחות מ-72 על הפועל חדרה ניצחון שהרחיק את הקבוצה מהתחתית הצפופה וקיבע את מעמדה במקום ה-6 בטבלה שמוליך אל הפלייאוף העליון בסיום העונה הסדירה ואף צימק את הפער מהמקום השני בטבלה עד כדי 5 נקודות בלבד.

מנגד, חניכיו של ניר קלינגר מגיעים אף הם להתמודדות הערב לאחר שהשיגו מצידם ניצחון יקר מפז שהציב את הקבוצה במרחק של שתי נקודות בלבד מהקו האדום דבר שלא קרה זמן רב. כמו כן, האדומים רשמו שתי משחקים ברציפות ללא הפסד מאז שחקני הרכש החדשים החלו לשחק דבר ששינה משמעותית את יכולת הקבוצה מהמקום האחרון.

מאמן הקבוצה קובי רפואה התייחס לקראת המשחק הערב ואמר "אנחנו יוצאים למשחק חוץ קשה כשאנו מודעים לכך שהפועל תל אביב קבוצה שונה וחזקה יותר מהקבוצה שהכרנו קודם לכן. יחד עם זאת, אנחנו מאמינים בעצמנו ויש לנו את המטרות שלנו בכל משחק ונעשה הכל כדי לעמוד בהן גם ביום הראשון הקרוב."

בצד הכחול, במהלך שלושת הימים האחרונים במועדון התעסקו בהרבה דברים שאינם כדורגל כשחלוץ הקבוצה לוסיו מרניאו הושעה מכלל פעילות, לאחר שזה נהג באלימות מילולית ופיזית כלפי שחקן אחר בקבוצה בחדר ההלבשה בסיום הניצחון על הפועל חדרה. לוסיו יעמוד מחר (יום שני) לוועדת משמעת פנימית במועדון עקב התנהגותו. אם לא די בכך, הקשר סמואל בראון התלונן על כך שחש ברע לאחר הניצחון על חדרה ונשלח לבדיקת קורונה בסיומה התגלה כחיובי לנגיף, דבר שהצריך סבב בדיקות נוסף מצד כלל אנשי המועדון בסיומן נמצא עוד שחקן אחד בלבד כחיובי, כשהיתר נמצאו שליליים ויכולו לאפשר את קיומו של המשחק הערב.
מבחינה מקצועית, לרשותו של הצוות המקצועי יעמוד סגל חסר כששלושה שחקנים ייעדרו והם: לוסיו מרניאו המושעה, סמואל בראון ויובל לוין שנמצאו חיובים לנגיף הקורונה.

בצד האדום, בהפועל ת"א ישנה שביעות רצון רבה משתי המשחקים האחרונים בהם צברה הקבוצה 4 נקודות מתוך 6 אפשריות. בנוסף , במועדון ציינו את השיפור הדרסטי באיכות המשחק של קבוצתם כשהשפעה של שחקני הרכש הרבים היא מיידית וניכרת לעין. בתוך כך, גם אנשי המועדון האדום מתל אביב ערכו סבב בדיקות קורונה לאחר ששיחקו נגד בית"ר ירושלים ואצלה התגלו לא פחות מ-19 שחקנים חיובים לנגיף, לשמחת היריבה הערב כלל תוצאות הבדיקות חזרו שליליות .
מבחינה מקצועית, ניר קלינגר ייחסר הערב את הקשר האחורי שי אליאס שירצה עונש השעייה עקב כרטיסים צהובים כשאת מקומו צפוי למלא שי אייזן (כבש שער עצמי במפגש הקודם בין שתי הקבוצות). כמו כן, מי שימשיך להיעדר הוא הבלם אדי גוטליב שלא מצליח להתאושש מהפציעה במפשעה ממנה סובל.

 

כתב: דור ביטון