,

לקראת המשחק: עירוני קריית שמונה נגד הפועל תל אביב

לקראת המשחק: עירוני קריית שמונה נגד הפועל תל אביב

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תארח האחה"צ (15:00, שידור ישיר בספורט 4 ערוץ 54 בממיר) את הפועל ת"א לקרב מסקרן ביותר וחשוב מאוד עבור שתי הקבוצות שמגיעות למשחק כשהן צמודות זו לזו בטבלת ליגת "הבורסה לניירות ערך". כאמור, חניכיו של קובי רפואה ינסו לשוב אל מסלול הניצחונות לאחר ההפסד בשבוע שעבר ועל הדרך לרשום ניצחון בית שלישי ברציפות.

מנגד, האדומים מתל אביב מגיעים למפגש לאחר שביצעו חילופי מאמנים בשבוע האחרון כשניר קלינגר החליף את ניסו אביטן, חניכיו ינסו לקלקל לאריות הכחולים ולהעניק למאמנם הטרי ניצחון בכורה במשחק הבכורה על הקווים.

כהרגלנו גם הסופ"ש קיבצנו מספר נקודות שלדעתנו שווה להתייחס אליהם לפני התתמודדות החשובה מאוד: כנהוג גם הפעם נציג את המאזן בין שני המועדונים, לאחר 31 מפגשים בעבר במסגרת הליגה הבכירה קריית שמונה מוליכה 6-12 במאזן הניצחונות כש-13 משחקים הסתיימו ללא הכרעה. בנוסף, הפעם האחרונה בה חניכיו של רפואה ניצחו בשלושה משחקי בית רצופים היו בין חודשי אוקטובר- דצמבר ב2017.
בתוך כך, נתון מעודד נוסף מצביע על כך כי הפועל ת"א צברה נקודת חוץ אחת בלבד וספגה 10 פעמים. כמו כן, מאמן הקבוצה קובי רפואה מחזיק במאזן מושלם במשחקים בהם אימן נגד קבוצתו לשעבר הפועל ת"א.
יחד עם זאת, האדומים מוולפסון הם הקבוצה היחידה שטרם כבשה בחצי שעה הראשונה העונה, ומנגד קריית שמונה היא הקבוצה היחידה שטרם כבשה ברבע שעה האחרונה.

בצד הכחול השלימו את ההכנות למפגש האחר הצהריים כשהאימונים השבוע היו עם טירוף ואיכות לא קטנה. במועדון מודעים היטב לחשיבות של המשחק ועד כמה ניצחון יכול להוציא את הקבוצה לדרך חדשה ולהרחיקה מהקו האדום. מבחינה מקצועית, הקשר הקוסטה ריקני ג'ון רואיז החלים מפציעתו והוא ייכלל בסגל הקבוצה למשחק. כמו כן, המגן הימני אורי צעדון התאושש אף הוא מהמתיחה וייקח חלק בהתמודדות. יחד עם זאת, המגן גל שיש טרם החלים מהשבר בצלעות והוא יימשך להיעדר גם השבת.

בצד האדום, לאחר חילופי המאמנים ומינוי משה סיני שחקן העבר למנהל המקצועי בקבוצה מוולפסון מקווים לקלקל ליריבתם את התוכניות ולרשום יציאה לדרך חדשה. בתוך כך, הקבוצה הצפינה כבר אמש (שישי) כשהגיעה אל הצפון בשעות הערב המוקדמות ושוהה בבית מלון עד לפתיחת המשחק.

מבחינה מקצועית, לקלינגר צפוי כאב ראש לא קטן כשלא מעט שחקנים משמעותיים ייעדרו מהמשחק. החלוץ שחר הירש קרע את הרצועה הצולבת וגמר את העונה, החלוץ עומר דמארי סובל מקרע במפשעה וייחסר אף הוא. הקשר המקדוני סטפן ספירובסקי טרם התאושש מפציעתו וייחסר גם. יחד עם זאת, החלוץ דמבה קמארה ייפתח בהרכב אף על פי שטרם החלים במאה אחוז מהפציעה ממנה סבל בשבועות האחרונים.

 

כתב: דור ביטון