,

לקראת המשחק: הפועל כפר סבא נגד עירוני קריית שמונה

לאחר שרשמה שתי ניצחונות ברציפות לראשונה מאז החלה שנת 2020 וקיבלה מעט אוויר לנשימה בקרבות התחתית, תצא הערב (שבת, 19:45 שידור ישיר בספורט 3 ערוץ 53 בשלט) עירוני 'איתוראן' קריית שמונה למשחק חוץ שני ברציפות הפעם באצטדיון 'המושבה' אצל הפועל כפ"ס.

כאמור, חניכיו של קובי רפואה יקוו לרשום ניצחון שלישי ברציפות לראשונה מאז דצמבר האחרון אז הניצחון השלישי היה בחוץ על אותה כפ"ס כשכך יקוו האריות הכחולים לעשות גם הפעם וחשוב מכך לחלוף על פני יריבתם לתחתית.
מנגד, חניכיו של עמיר תורג'מן ינסו לקלקל את התוכניות של קריית שמונה ולשוב אל מסלול הניצחונות לאחר התיקו בשבוע שעבר עם הפועל חדרה וחשוב מכך מבחינתם להבטיח לעצמם כמעט באופן סופי הישארות בליגת "הבורסה לניירות ערך".

גם השבת החלטנו לעשות לכם סדר בנעשה בתחתית המסובכת והרי שהשבוע זה יהיה מעט מסובך יותר מאחר וסקציה נס ציונה גברה שלשום (חמישי) על הפועל רעננה והשתוותה במספר הנקודות אל הקבוצה אך, חשוב לציין כי לנס ציונה משחק עודף. כמו כן, נס ציונה 'שומרת' על מקומה ה-13 בטבלה עם 28 נקודות במאזנה והפרש שערים של 23-. כשנשארו לה עד לתום העונה שלושה משחקים בלבד.
חניכיו של קובי רפואה ניצבים במקום ה-12 בטבלה עם 28 נקודות בקופה והפרש שערים של 9- (הפרש השערים הטוב ביותר מכל קבוצות התחתית שנמצאות במאבק) ולקבוצה נשארו כולל המשחק הערב ארבעה משחקים עד לתום העונה. ראוי לציין , כי ניצחון הערב יעלה את קריית שמונה אל המקום ה-11 לראשונה מזה זמן רב בעקבות הפרש שערים עדיף על פני הפועל כפ"ס ויפתח בשנית פער של שלוש נקודות מהקו האדום.
בתוך כך, הפועל כפ"ס שנמצאת במקום ה-11 פרק זמן לא מבוטל עם 31 נקודות במאזנה והפרש שערים של 11- , כשלחניכיו של עמיר תורג'מן נותרו ארבעה משחקים כולל המשחק הערב. במועדון הירוק מהשרון מודעים היטב למצב בו הם נמצאים כשהפסד עלול לסבך מאוד את קבוצתם במאבק נגד הירידה שיוותרו רק שלושה מחזורים לתום העונה ומנגד, ניצחון עשוי להבטיח להם כמעט באופן סופי עוד עונה בליגת "הבורסה לניירות ערך".

בצד הכחול, הקבוצה יצאה הבוקר (שבת) בשעות המוקדמות אל בית מלון במרכז הארץ בו היא שוהה עד ליציאתה אל המגרש. בתוך כך, בקבוצה מודעים היטב לחשיבות המשחק לאחר שהיריבה לתחתית נס ציונה ניצחה במשחקה וסיבכה שוב את המאבקים בתחתית. כמו כן, מבחינה מקצועית, לרשותו של קובי רפואה יעמוד סגל מלא כמו בשבוע שעבר.

מנגד, בצד של הפועל כפר סבא דאגו להבהיר לשחקניהם במהלך השבוע החולף את חשיבות המשחק הערב מבחינתם, בייחוד לאור ניצחונה של נס ציונה. במועדון הירוק מהשרון אמרו כי מדובר ב'מלחמת עולם' של ממש מבחינתם כשהפסד יסבך את הקבוצה מאוד בתחתית ואילו מנגד, ניצחון מבטיח באופן כמעט סופי כבר הערב עונה נוספת בליגה. בתוך כך, מבחינה מקצועית צפוי תורג'מן לערוך שינוי בודד בהרכב הפותח מזה שפתח בשבוע שעבר נגד חדרה והוא שובו של הבלם טל מכלוף אל ה-11 על חשבונו של אקס ק"ש אדריאן ר'וצט. כשאת מקומו של רוצ'ט בקישור האחורי ימלא ג'ניה ברקמן שבמקור משחק כבלם. בנוסף, בחלק הקדמי ישנה התלבטות בין בובאקר טראורה לבין יהב אפריאט הצעיר אך, מי שצפוי לפתוח הוא טראורה כשרק הפתעה של ממש ברגע האחרון תמנע את הכללתו בהרכב בראשון.

 

כתב: דור ביטון