,

לקראת המשחק: הפועל חיפה נגד עירוני קריית שמונה

לקראת המשחק: הפועל חיפה מול עירוני איתוראן קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תתארח אחר הצהריים (15:00, שידור ישיר בספורט 4 ערוץ 54 בממיר) בסמי עופר אצל הפועל חיפה. כאמור, חניכיו של קובי רפואה ירצו לרשום לראשונה העונה ניצחון שני ברציפות וניצחון חוץ ראשון לעונה דבר אשר עשוי לצמצם משמעותית את הפער בטבלה שנוצר בעיקבות פתיחת העונה הרעה. מנגד, חניכיו של חיים סילבס אקס קריית שמונה יקוו לקלקל ליריבתם את התוכניות ולהותירה עמוק בחלק התחתון של העונה.

כמנהגנו גם השבת אספנו עבורכם מספר נתונים שווה לשים אליהם לב רגע לפני התמודדות המסקרנת בסמי עופר: הנתון הראשון והמעודד ביותר לקראת המפגש מעיד על כך שהפועל חיפה לא ניצחה בביתה את האריות הכחולים מאז נובמבר 2013 אז גברה 2-0 מצמד של יובל אבידור חלוץ האדומים דאז.
נתון מעניין לא פחות מצביע על כך שב-33 המשחקים האחרונים בין השתיים הניבו שערים, רצף שנמשך מאז יולי 2010 אז נפרדו הקבוצות ללא שערים במסגרת גביע הטוטו.
הגענו לשתי נתונים מדאיגים שיש לשים לב אליהם במיוחד, שוערה של הפועל חיפב יסמין בוריץ' הבוסני שמר על שער נקי בחמישה מחזורים מתוך השמונה שהיו עד כה. אם לא די בכך, הנתון האחרון מספר כי בכל משחק חוץ אשר היה לקבוצה מתחילת העונה ספגנו פעמיים וצברנו נקודה אחת בלבד (2-2 עם הפועל חדרה).

בצד הכחול, רוצים מאוד להמשיך ולמזער את הנזקים מפתיחת העונה ויודעים היטב כי ניצחון היום יוריד את הפער מהמקום השישי המוליך לפלייאוף העליון (כרגע היריבה הפועל חיפה נמצאת בו) יירד לשתי נקודות בלבד. מבחינה מקצועית מי שימשיכו להיעדר גם השבוע עקב פציעות הם המגן השמאלי גל שיש והקיצוני הקוסטה ריקני ג'ון רואיז. בתוך כך, המגן הימני אורי צעדון נמצא בספק להתמודדות עקב פציעה קל ולא מן הנמנע כי לא יוכל ליטול חלק במשחק.

בצד האדום של הכרמל יעשו הכל כדי לקלקל ליריבתם את התוכניות ואף לגבור עליה פעם שנייה העונה לאחר שבגביע הטוטו הביסו חניכיו של סילבס את האריות הכחולים. בהפועל חיפה דאגו להבהיר כל השבוע כי המיקום של קריית שמונה אינו מייצג את הכדורגל הטוב אותו היא מציגה. מבחינה מקצועית, כאב ראש לא קטן מצפה לחיים סילבס בחוליה האחורית מאחר והבלם הראשון בן והבה הורחק בשבוע שעבר, אליו מצטרפים צמד הבלמים הפצועים גיא משפתי וניקולה גולאן. מי שצפוי לפתוח לצידו של קפילוטו במרכז ההגנה הוא המגן הימני לירן סרדל. בנוסף, הקשר הותיק גילי ורמוט טרם התאושש מפציעה וימשיך להיעדר מסגל הקבוצה כשאת מקומו ימלא פעם נוספת גל אראל שכבש בשבוע שעבר.

 

כתב: דור ביטון