,

לקראת המשחק: עירוני קריית שמונה נגד הפועל באר שבע

לקראת המשחק: עירוני קריית שמונה נגד הפועל באר שבע

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תארח הערב (17:30, שידור ישיר בספורט 4 ערוץ 54 בשלט) את הפועל ב"ש. כאמור, האריות הכחולים מגיעים להתמודדות לאחר שלא ניצחו בארבעת משחקי הליגה האחרונים ובמרחק של שתי נקודות בלבד מהקו האדום ובשל כך קיימת בקבוצה דריכות שיא על מנת לצאת מהמשחק הקרוב עם נקודות שיתנו לקבוצה מעט אוויר לנשימה. מנגד, הפועל ב"ש המתחדשת תחת יוסי אבוקסיס מתייצבת להתמודדות לאחר צמד ניצחונות ברציפות אחד בליגה ואחד בגביע המדינה ותנסה לקלקל לקריית שמונה את התוכניות.

לאחר הפסקה בת שבוע, נשוב אל פינתנו שתספר על נקודות מעניינות ששווה לשים אליהן לב רגע לפני המפגש המסקרן: תחילה, המאזן בין שני המועדונים עומד על 23 מפגשים עד כה בסך הכל במסגרת הליגה הבכירה כשהפועל ב"ש מוליכה 11-6 בניצחונות, ושישה משחקים הסתיימו ללא הכרעה.
הנתון הבא מצביע על כך כי זמן רב לא השכילו האריות הכחולים על יריבתם מבירת הנגב, כשהפעם האחרונה בה זה קרה הייתה אי שם במאי 2015 משלושער של רועי קהת.
בנוסף, 16 משחקי הליגה האחרונים של הפועל ב"ש הסתיימו עם הכרעה תשעה ניצחונות לעומת שבעה הפסדים.
שימו לב היטב, כי הנתון הבא מצביע על משחק מסקרן מאחר ומדובר בשתי הקבוצות עם מספר תוצאות התיקו הנמוך ביותר בליגה (2 תוצאות תיקו לכל קבוצה) בנוסף, לקריית שמונה אין העונה כלל תוצאת תיקו מאופסת.
סיבה לאופטימיות? לפי הנתון הזה בהחלט כן! מאמן הקבוצה קובי רפואה פגש את יוסי אבוקסיס (מאמן הפועל ב"ש) שמונה פעמים והמאזן עומד על 5-1 בניצחונות לטובת רפואה ושתי משחקים ביניהם הסתיימו ללא הכרעה.

בצד הכחול, במהלך השבוע החולף ניסה רפואה לדבר עם שחקניו ולהחדיר בהם ביטחון לקראת המשך המאבקים בתחתית. מבחינה מקצועית, מי שיערוך בכורה מחודשת במדי הקבוצה הוא החלוץ אחמד עבאד שישוב לראשונה אל הסגל ויהיה זמין לרשות הצוות המקצועי. יחד עם זאת, דז'וגאס ברטקוש טרם החלים מהשבר באצבע והוא לא יכלל בסגל שבוע נוסף. כמו כן, החלוץ מוחמד שכר ייעדר במהלך החודש וחצי הקרוב עקב פציעה אותה ספג בהפסד להפועל חדרה. בתוך כך, מי שלא יהיה בסגל לאחר שקיבל הודעת שחרור הוא הקשר שי גולן שעזב את הקבוצה במהלך השבוע האחרון.

מנגד בצד האדום, הקבוצה מבירת הנגב ערכה אמש (שישי) את האימון המסכם במתחם האימונים שלה כשלאחריו הצפינה אל בית מלון בצפון בו היא שוהה עד יציאתה למשחק. מבחינה מקצועית, יוסי אבוקסיס צפוי להמשיך לתת את הקרדיט להרכב הראשון שפתח בניצחון במחזור שעבר על הפועל חיפה. אך, לא מן הנמנע כי ניראה שינוי אחד והוא הכללתו של רמזי ספורי כובש שער הניצחון בהרכב על חשבונו של חנן ממן כשהחלטה צפויה להתקבל בסמוך למשחק.

 

כתב: דור ביטון