,

לקראת המשחק: הפועל באר שבע נגד עירוני קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תחל הערב באיצטדיון 'טוטו טרנר' אצל הפועל ב"ש (ראשון, 21:00 שידור ישיר בספורט 3 ערוץ 53 בשלט) מסע של שלושה משחקים בשבעה ימים מה שגם יהיה לשבוע האחרון לעונת המשחקים 2020/2021. כאמור, חניכיו של קובי רפואה ניצבים במקום החמישי במרחק שתי נקודות בלבד מהמקום הרביעי שעשוי ככל הניראה להקנות כרטיס לקונפרס ליג וזו תהייה המטרה של הקבוצה לנסות להתברג במקום זה בסוף השבוע הקרוב.

מנגד, היריבה מבירת הנגב מפנטזת אף היא על השתחלות בישורת האחרונה אל המקום שעשוי להוביל לאירופה אך, מבחינתה יהיה משימה קשה הרבה יותר שכן היא במרחק ארבע נקודות כשבקופה נותרו תשע נקודות בלבד. בתוך כך, בקבוצה הדרומית מודיעים היטב לעובדה כי כל פרט מלבד ניצחון הערב יגנוז באופן סופי את החלום להשיג כרטיס לאירופה עונה נוספת.

מאמן הקבוצה קובי רפואה לקראת המשחק מול הפועל באר שבע: "מדובר בעוד סוג של קרב ישיר על המקום שממנו אמורים להגיע לאירופה. אמנם הדברים לא תלויים רק בנו אך על מנת לשמור על סיכוי ריאלי לעמוד במטרות שלנו אנו זקוקים לכמה שיותר נקודות עד סיום העונה ובזה אנחנו מתרכזים."

בצד של הקבוצה מהצפון המשיכו להתאמן כרגיל לאורך כל ימי הפגרה שנכפתה על הליגה לאור המצב הביטחוני במדינה דבר אשר לא היה כלל לשאר קבוצות הליגה. כמו כן, בצוות המקצועי ערכו בימים האחרונים מספר שיחות עם השחקנים והבהירו להם כי למרות כל הרחשים באמצעי התקשורת על מעמדותו של מאמן הקבוצה קובי רפואה לקבוצות אחרות בליגה ולמרות ההודעה על סיום דרכו המטרה הייתה ונשארה להשיג את הכרטיס לאירופה וכי הוא והקבוצה מרוכזים כל כולם בזה ועליהם לא לתת לרעשים להפריע להם. מבחינה מקצועית, המגן הימני דור אלו ייעדר עקב כרטיסים צהובים. בתוך כך, הקשר יואב הופמייסטר ייעדר אף הוא עקב פציעה בכף רגלו ולא מן הנמנע כי הוא גמר את העונה כמו הקשר סמואל בראון שמתאושש מהניתוח במיניסקוס אותו עבר לפני מספר שבועות.

בצד של הקבוצה מהדרום היו מרוצים למדי מהעובדה כי יכלו לשוב להתאמן במגרשם הביתי לאחר מספר ימים לא מבוטלים של נדודים ברחבי הארץ על מנת לנסות להתאמן זאת כאמור לאור העובדה שמספר אימונים הופסקו באמצע בעקבות המצב הביטחוני. כמו כן, בהנהלת הקבוצה שמחו למשמע הבשורה כי המשחק ייערך לבסוף במגרשם הביתי והם מקווים כי אוהדים רבים יגיעו לדחוף את הקבוצה במשחק ההזדמנות האחרונה מבחינתם אם הם רוצים להשתחל למקום המוביל לכרטיס לאירופה בעונה הבאה. מבחינה מקצועית, הבלם/מגן חאתם עבד אלחמיד ייעדר פעם נוספת וככל הניראה גמר את העונה. בנוסף אליו הבלם לואי טאהא ייעדר אף הוא מאחר וסיים את העונה בעקבות פציעה. יחד עם זאת, מי שצפוי לשוב להרכב הראשון הוא הקיצוני אלטון אוקלטסה שפתח את המשחק האחרון על הספסל.

 

כתב: דור ביטון