,

לקראת המשחק: הפועל באר שבע נגד עירוני קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תצא הערב (שבת, 17:30) למשחק חוץ קשה במיוחד באצטדיון 'טוטו טרנר' אצל הפועל ב"ש, לדרבי קצוות גאוגרפיים הגדולים במדינה. חניכיו של סלובודאן דראפיץ' יקוו להמשיך במומנטום החיובי לאחר הניצחון הענק במחזור האחרון ולשפר עמדות בניסיון להגיע לפלייאוף העליון.

כאמור, האריות הכחולים רשמו במחזור האחרון ניצחון הירואי על מוליכת הטבלה מכבי חיפה בעקבותיו הגדילו את הפער מהקו האדום עד כדי 12 נקודות ואילו הפער מהפלייאוף העליון עומד על ארבע נקודות בלבד אך, המשחקים הקשים יקשו על המשימה.
מנגד, הקבוצה מבירת הנגב מגיעה להתמודדות לאחר צמד משחקים ברציפות ללא ניצחון, כשחניכיו של רוני לוי מגיעים להתמודדות הערב בידיעה כי על מנת להישאר במרוץ לאליפות הם חייבים לצאת עם נקודות מול היריבה מהצפון שעושה חיים קשים לכל קבוצה בליגה, משחק מעניין לכל הדעות.

בצד הכחול, שבוע לא פשוט כלל עבר על המועדון בהרבה היבטים אך הניצחון הגדול והמוטיבציה המחודשת להשיג את הכרטיס לפלייאוף העליון הרגיעו מעט את הרוחות. במהלך כל השבוע האחרון מאז הניצחון עבד הצוות המקצועי ביחד עם ראשי המועדון להוריד את השחקנים אל הקרקע ולהבהיר כי אם לא יחזרו מב"ש עם נקודות שום דבר לא קרה במשחק האחרון. בתוך כך, אמש (שישי) ערכה הקבוצה אימון מסכם בשעות הבוקר , ובשעות הצהריים המאוחרות יצאה אל בית מלון בעיר הדרומית בו היא שוהה עד למשחק. כמו כן, אמש ערכה הקבוצה ארוחת שישי מסורתית עם קידוש.
מבחינה מקצועית, לרשותו של סלובודאן דראפיץ' יעמוד סגל מלא מלבד צמד הפצועים סמואל בראון וגיא בן לולו שייעדרו בשבועות הקרובים.

בצד של הפועל ב"ש, מודיעים לחשיבות המשחק והידיעה כי מדובר ביריבה שניצחה את מוליכת הטבלה לראשונה מזה ארבע חודשים העדירה שינה מעייני אנשי הקבוצה. אך, שלשום (חמישי) אוהדי הקבוצה הגיעו לאימון הקבוצה ופוצצו אותו דבר אשר הכניס "דרייב" רב לשחקני הקבוצה. כמו כן, בקבוצה מהדרום אמרו כי יהיה משחק קשה מאוד נגד יריבה איכותית שעושה צרות אך, אנו חייבים לצאת עם הנקודות בכל מחיר.
מבחינה מקצועית, רוני לוי ייאלץ להסתדר ללא מעט חיסורים בקו האחורי כשאיאד אבו עביד ומיגל ויטור ייעדרו עקב השעייה בעקבות כרטיסים צהובים. כמו כן, הקשר האחורי מריאנו בריירו ייעדר אף הוא עקב הרחקה. בנוסף, הרכש החדש גוסטבו מרמנטיני ייעדר עקב פציעה. לעומת זאת, צמד השחקנים שהיו בספק המגן הלדר לופס והבלם חאתם עבד אלחמיד יהיו כשירים להתמודדות.

 

כתב: דור ביטון