,

לקראת המשחק: הפועל תל אביב נגד עירוני 'איתוראן' קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תצא הערב (18:45) למשחק הכי חשוב שידעה הקבוצה בשנים האחרונות, כשגורל של מועדון שלם מונח על הכף.
כאמור, חניכיו של סלובודאן דראפיץ' ייתארחו אצל הפועל ת"א, מחזור אחד לפני תום העונה בידיעה כי ככל הניראה רק ניצחון ישאיר אותם במאבקי ההישרדות ויימנע ירידה רשמית כבר הערב אל הליגה הלאומית לאחר 14 שנה.

מנגד, הפועל ת"א מגיעה להתמודדות כשהיא ניצבת במקום העשירי בטבלה עם 33 נקודות במאזנה כשהיא מרוחקת 5 נקודות מהקו האדום.
במועדון האדום מודיעים היטב לחשיבות המשחק שכן במקרה של הפסד הפער מהקו האדום יירד עד כדי 2 נקודות מחזור אחד לתום העונה דבר אשר להוסיף לחץ רב בקרב אנשי ושחקני הקבוצה.

כלל התרחישים לקראת המשחק הערב:
כידוע כשנותרו 6 נקודות בקופה , עירוני 'איתוראן' קריית שמונה יודעת שהיא תלוייה אך ורק בעצמה בזכות הפרש שערים עדיף בצורה משמעותית מכלל קבוצות התחתית.
*במקרה של ניצחון כחול, הכל ייתנקז למחזור האחרון בשבוע הבא בו תארח הקבוצה את בית"ר ירושלים. ותקרב את יריבתה עד כדי 2 נקודות מהקו האדום.
*במקרה של תוצאת תיקו, הפועל ת"א תבטיח הישארות ואילו חניכיו של דראפיץ' יקוו למעידה מצידה של הפועל חדרה על מנת להשאיר סיכוי כלשהו למחזור הסיום. במידה וזה לא יקרה יקוו בקבוצה להפסד של בני ריינה לבית"ר ירושלים על מנת לשמור על סיכוי תיאורט במידה וגם זה לא יקרה הקבוצה תרד באופן רשמי לליגה הלאומית.
ו
* במקרה של הפסד, תחילה הפועל ת"א תבטיח הישארות, וקריית שמונה מצידה תקווה להפסד של הפועל חדרה לבני סכנין כל תוצאה אחרת תוריד באופן רשמי וסופי את הקבוצה לליגה הלאומית.

בצד של קריית שמונה , ישנה דריכות שיא בקרב אנשי ושחקני הקבוצה מאז הניצחון בשבוע שעבר על בני ריינה, בו ניסו להוריד את השחקנים אל הקרקע, ולשמור אותם מרוכזים וחדורי מטרה לקראת ההתמודדות הסופר חשובה הערב. כל אנשי המועדון מודעים לעובדה כי כל תוצאה פרט לניצחון תבטל מיידית את הניצחון במחזור האחרון. בתוך כך, על מנת להתכונן בצורה הכי אופטימלית שניתן יצאה הקבוצה כבר אמש (שישי) בתום האימון המסכם אל מרכז הארץ שם היא שוהה בבית מלון עד ליציאה אל המגרש.
מבחינה מקצועית, לרשותו של הצוות המקצועי יעמוד סגל כמעט מלא לחלוטין למעט חיסרון אחד משמעותי ביותר, כשהבלם עאיד חבשי יבצע עונש ההשעייה בגין צבירת חמישה כרטיסים צהובים. יחד עם זאת, מי שכן ישובו אל הסגל הם סמואל בראון וטימוטי מוזי שסיימו לרצות את עונש ההשעייה שלהם.

בצד של הפועל ת"א ישנה דריכות לא פחות גדולה זאת בעקבות החשש הממשי של אנשי המועדון לשוב אל מאבקי ההישרדות. במועדון במהלך כל השבוע האחרון הבהירו לשחקנים כי על מנת שהניצחון במחזור האחרון על בני סכנין יהיה בעל חשיבות אסור להם למעוד הערב אחרת סכנת ירידה ממשית תרחף מעל ראשו של המועדון.
בתוך כך, הפועל ת"א סובלת ממכת פציעות לא קטנה והיא תחסר מספר לא מבוטל של שחקני מפתח אך, בקבוצה הראו כי יודעים להתמודד גם אם חיסורים רבים.
מבחינה מקצועית, לרשותו של חיים סילבס יעמוד סגל חסר למדי אם לא פחות משישה חיסורים של שחקני מפתח, כשמי שייעדרו בעקבות פציעה הם: בן ביטון, אדי גוטליב, ניב זריהן ודוד קלטינס. בנוסף, הקפטן דן איינבינדר והחלוץ הצעיר ליעד רמות ייעדרו בעקבות צבירת חמישה כרטיסים צהובים.
לעומת זאת, החלוץ אלן אוז'בולוט שהתאושש מפציעתו ישוב אל הסגל וייתכן אף להרכב הפותח.

 

כתב: דור ביטון