,

לקראת המשחק: הפועל נוף הגליל נגד עירוני קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תצא הערב (שבת ,17:30) למשחק חוץ חשוב מאוד אצל הפועל נוף הגליל שנמצאת מתחת לקו האדום. המשחק יועבר בשידור ישיר החל מהשעה 17:15 בערוץ ספורט 5 לייב אפיק 58 בשלט.

כאמור, חניכיו של סלובודאן דראפיץ' מגיעים להתמודדות לאחר תוצאת התיקו עם הפועל חיפה במחזור האחרון והיא תקווה לשוב אל מסלול הניצחונות לאחר שתי מחזורים בהם לא ניצחה. קריית שמונה ניצבת ערב המחזור במקום השביעי כשבאמתחתה 21 נקודות והיא במרחק נקודה אחת בלבד מהפלייאוף העליון ומרחק 8 נקודות מהקו האדום.

מנגד, הפועל נוף הגליל מגיעה להתמודדות עם רצף של 6 הפסדים רצופים בכל המסגרות ולאחר חילופי מאמנים שהתרחשו השבוע, והיא תקווה לצאת מהמשבר העמוק דווקא מול שכנתה הצפונית. מי שקיבל את המושכות לאימון הקבוצה הוא שי ברדה שיפגוש כבר במשחק הבכורה שלו את חברו הטוב ביותר סלובודאן דראפיץ' למפגש מסקרן גם על הקווים. נוף הגליל ניצבת ערב המחזור במקום ה-13 בטבלה עם 13 נקודות בלבד והיא תנסה לסיים את המחזור מעליו.

בצד הכחול, במהלך השבוע החולף הצוות המקצועי דאג להבהיר שוב ושוב לשחקני הקבוצה את חשיבות המשחק בייחוד שמדובר בקבוצה שנמצאת מתחת לקו האדום. כמו כן, במועדון רוצים לשוב למסלול הניצחונות ולקבע חזק את הקבוצה במאבקי הכניסה לפלייאוף העליון. הקבוצה ניצבת בפתחו של שבוע עמוס עם 3 משחקים ב-9 ימים במהלכו תפגוש את מכבי ת"א בשמינית גמר הגביע ואת בית"ר ירושלים במחזור הבא, שתיהן יתארחו בביתם של האריות הכחולים.
מבחינה מקצועית, מי שיעמוד לראשות הצוות המקצועי לראשונה מאז הצטרף הוא הקשר האחורי יוליוס סוקה שסוף סוף יוכל ליטול חלק בהתמודדות מאחר וחלון ההעברות נפתח בשבוע שעבר. בתוך כך, מי שעוד ישוב אל הסגל הוא החלוץ מורגן פרייר שסיים לרצות את עונש ההרחקה.

בצד של הפועל נוף הגליל, עברו שבוע סוער למדי במונחים של המועדון הצנוע. כשהפרשה המרכזית היא סביב סוגיית חילופי המאמנים במהלכה ירון הוכנבויים הביע את רצונו להמשיך בקבוצה בפגישה עם ההנהלה וכעבור 24 שעות בלבד קיבל הצעה מהםועל כפ"ס מהלאומית דרש לעבור כתוצאה מכך, פוטר על ידי ההנהלה ובין הצדדים החלו דין ודברים לגבי דרך סיום ההתקשרות. בבוקר שאחרי כבר בנוף הגליל הודיעו על מיניו של שי ברדה למאמן הקבוצה עד לתום העונה.
בנוף הגליל מאמינים כי אפקט חילופי המאמנים ייתן דחף לשחקני הקבוצה וכי ניתן לצאת לדרך חדשה כבר במחזור הקרוב ולחזור לנשום אוויר מבטחים.
מבחינה מקצועית, צמד שחקני הרכש ארנסט מאבוקה ודיוויד טווה טרם עברו בבקקה התקציבית ולא יוכלו לעמוד לרשות הצוות המקצועי במשחק הערב. לעומת זאת, מי שכן ייכלל בסגל ואף ייפתח בהרכב הוא קשר הרכש שהגיע מבני יהודה איתן וולבלום ששב לקדנציה שנייה במועדון.

 

כתב: דור ביטון