,

לקראת המשחק: הפועל ירושלים נגד עירוני קריית שמונה

לאחר ההפסד במשחק הבכורה של מאמנה החדש סלובודאן דראפיץ' על הקווים, תערוך הערב (רביעי) הקבוצה את משחקה השני לשבוע כשתתארח באצטדיון 'טדי' אצל הפועל ירושלים שכנתה בטבלת ליגת "הבורסה לניירות ערך". המשחק ייחל בשעה 19:00 ויועבר בשידור ישיר בספורט 5 לייב ערוץ 58 בשלט.

חניכיו של סלובודאן דראפיץ' מודיעים היטב לחשיבות המשחק הערב וכי הידיעה שניצחון ייחלץ את הקבוצה מהמקום האחרון ובקונסטלציה מסוימת יעלה אותה מעל לקו האדום מוסיפה רבות למוטיבציה הגבוהה הקיימת מאז חילופי המאמנים.
מנגד, הפועל ירושלים מגיעה אף היא להתמודדות לאחר הפסד דרמטי מפנדל בדקה ה-95 וכי מצבה הדומה לא מוסיף לביטחון של השחקנים מירושלים, וכי כל מה שדובר בימים האחרונים בקבוצה מהבירה הוא להימנע מכדור שלג כפי שקרה בפתיחת העונה דבר שעשוי להוריד בשנית את הקבוצה אל המקום האחרון בטבלה.

בצד הכחול, הקבוצה יצאה כבר אמש (שלישי) בשעות הצהריים אל מרכז הארץ שם ערכה את אימונה המסכם באצטדיון באור עקיבא, לאחריו המשיכה יחד אל בירת ישראל לבית מלון בו היא שוהה עד ליציאה אל המגרש. במועדון מלאי אמונה לקראת המשחק הערב ובכלל מאמינים כי חילופי המאמנים יוציאו את הקבוצה לדרך חדשה. בצוות המקצועי היו מעודדים מאוד מהמחצית השנייה נגד הפועל ב"ש ולקחו ממנה לא מעט דברים חיוביים לקראת המשך המאבקים בליגה.
מבחינה מקצועית, מי שייחסרו בוודאות הם צמד הבלמים עאיד חבשי ואיתי בן שבת, הראשון ייעדר עקב הידבקותו בנגיף הקורונה ואילו בן שבת ירצה עונש הרחקה בגין הכרטיס האדום שספג בהפסד להפועל ב"ש. כמו כן, שלושת השחקנים החולים זיו מורגן, מורגן פרייר וגיא מזרחי יצאו שליליים לקורונה מספר פעמים אך, טרם התאוששו לחלוטין מהמחלה והם נמצאים בספק. בנוסף, חלוץ הקבוצה מוחמד שכר נמצא בספק אף הוא.

בצד של הפועל ירושלים, ישנו לא מעט לחץ לאחר ההפסד הדרמטי למ.ס. אשדוד במחזור האחרון והקולות במועדון הוא מחזרתו של כדור שלג נוסף כפי שקרה בפתיחת העונה. בירושלים חשבו כבר שיצאו לדרך חדשה עם צמד ניצחונות אך, ההפסד האחרון השיב את הקבוצה אל מתחת לקו האדום והידיעה כי הפסד נוסף יוריד את הקבוצה אל המקום האחרון לא מוסיפה שקט. בתוך כך, אנשי המועדון הורו לשחקנים להתרכז אך ורק במשחק הקרוב וכי מבחינתם מדובר בקרב על שש נקודות.
מבחינה מקצועית , מאמן הקבוצה זיו אריה ייחסר את אחד משחקני המפתח שלו העונה גוני נאור המורחק שירצה עונש השעייה בגין כרטיס אדום. מלבדו, יעמוד סגל מלא לחלוטין לרשותו.

 

כתב: דור ביטון