,

לקראת המשחק: הפועל חיפה נגד עירוני קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תצא הערב (שבת, 19:30) למשחק החוץ הראשון שלה לעונה במסגרת גביע הטוטו, כפי שקרה בשנתיים האחרונות גם אז משחק החוץ הראשון בעונה חדשה היה באצטדיון 'סמי עופר' נגד הפועל חיפה וכך יהיה גם העונה.

האריות הכחולים מגיעים להתמודדות לאחר תוצאת התיקו הסופר דרמטית והמאכזבת נגד הפועל נוף הגליל ותקווה לרשום ניצחון בכורה לעונה החדשה, דבר שישמור על סיכויי העפלה של הקבוצה לשלב חצי הגמר. כזכור רק הקבוצה שתסיים במקום הראשון תפעיל לשלב חצי הגמר והשאר ייפגשו את מקבילתה בבית ב' למשחק על מיקום סופי במסגרת גביע הטוטו.
מנגד, האדומים מהכרמל של אלישע לוי רשמו עד כה 4 נקודות מתוך 6 אפשריות וינסו להמשיך במומנטום החיובי שלהם ואף לנסות להבטיח את העפלתם לשלב חצי הגמר כמעט באופן סופי.

מאמן הקבוצה עמיר נוסבאום התייחס אמש (שישי) בכמה מילים לקראת המשחק הערב מול הפועל חיפה כשאמר: "אחרי מחזור הפתיחה של גביע הטוטו שכמובן הסתיים עם תחושת החמצה מצידנו אנחנו מגיעים למשחק נוסף במפעל עם רצון לצאת בתוצאה טובה יותר. גביע הטוטו זו הזדמנות מצוינת להמשיך ולעבוד על דרך המשחק שלנו וכן גם הזדמנות לחלק מהשחקנים הצעירים שלנו להוכיח את עצמם על המגרש".

בצד הכחול, הקבוצה תצא מחר בשעות הצהריים לחיפה ובניגוד למשחקי הליגה תגיע ישירות אל האצטדיון. בקבוצה רואים במשחקים הקרובים הזדמנות מצוינת להריץ את השחקנים ולשפר את החיבור והיכולת הקבוצתית כמובן תוך כדי השגת תוצאות טובות. מבחינה מקצועית, מי שייעדרו מהסגל הערב הם: קפטן הקבוצה סמואל בראון שסובל מכאבים באזור בו עבר ניתוח בשלהי העונה האחרונה, המגן זיו מורגן שטרם החלים לחלוטין מפציעתו. בתוך כך, צמד הזרים החדשים שהצטרפו לפני מספר ימים נמצאים בבידוד ולא יוכלו ליטול חלק במשחקי הקבוצה עד להשלמת תקופת הבידוד כפי הנדרש בתקנות הקורונה.

בצד האדום של הפועל חיפה, הביעו שמחה רבה מהדרך בה פתחה הקבוצה את צמד משחקיה הראשונים לעונה כשסיימה בתוצאת תיקו ביתית וניצחה בחוץ את בני סכנין בקרב ישיר על המקום הראשון בבית א'. יחד עם זאת, במועדון לא יצאו מגדרם מאחר ומשימת ההעפלה לחצי הגמר טרם הושלמה שכן הפסד הערב יוביל לכך שקריית שמונה תהיה עם 4 נקודות ואף משחק חסר (הפועל חיפה טרם ריצתה את המחזור החופשי שלה) דבר שיסבך משמעותית את סיכויי העפלה לשלב הבא. מבחינה מקצועית, מאמן הקבוצה אלישע לוי צפוי להמשיך עם אותו ההרכב שפתח בניצחון על בני סכנין, ייתכן ולוי יבצע שינוי בודד והוא הכללתו של קפטן הקבוצה דור מלול באגף ימין במקומו של נועם כהן.
כמו כן, מי שייעדרו הם צמד הזרים אקס ק"ש סאקו טורה שנפצע בברכו וייעדר בזמן הקרוב בעקבות הפציעה. וחלוץ הרכש אלן אז'ובולט הפצוע שטרם רשם הופעת בכורה בקבוצה.

 

כתב: דור ביטון