,

לקראת המשחק: הפועל חיפה נגד עירוני קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תשוב הערב אל כר הדשא ולמאבקי הליגה הצפופה, לאחר 10 ימים בהם לא שיחקה בעקבות דחיית משחקה האחרון מול מ.ס. אשדוד. כאמור, האריות הכחולים יתארחו הערב (שלישי, 19:00 שידור ישיר בספורט 5 לייב ערוץ 58 בשלט) באצטדיון 'סמי עופר' אצל הפועל חיפה במסגרת המחזור ה-15 בליגת "הבורסה לניירות ערך".

בתוך כך, שתי הקבוצות מגיעות צמודות זו לזו בטבלה כשרק נקודה מפרידה בין השתיים. חניכיו של חיים סילבס אקס ק"ש ניצבים במקום ה-6 בטבלה עם 19 נקודות במאזנם ומשחק עודף על חשבון יריבתה הקרובה, שניצבת מקום אחד מתחת עם 18 נקודות בקופה. כמו כן, המועדונים נפגשו העונה פעמיים האחד בגביע הטוטו ב'סמי עופר' והשני במחזור השני של הליגה באצטדיון בקריית שמונה בשני המקרים המשחק הסתיים ללא ההכרעה.

בצד הכחול, חניכיו של קובי רפואה יקוו לייצר המשכיות לאחר שבמשחקם האחרון גברו על הפועל כפר סבא, במועדון מודעים היטב לעובדה שרצף תוצאות טובות עשוי לסייע לחיזוק הקבוצה ולקבע את הקבוצה במאבקים על הכרטיס לפלייאוף העליון בייחוד לאור העובדה כי לזכותם משחק חסר משאר מרבית הליגה. מבחינה מקצועית, הקשר האחורי יואב הופמייסטר ייעדר עקב צבירת חמישה כרטיסים צהובים, אליו יתווסף החלוץ אופיר מזרחי שסובל מפציעה בשבועות האחרונים. יחד עם זאת, הקשר סאקו טורה החלים מפציעתו וישוב לסגל.

מנגד, היריבה האדומה מהכרמל מגיעה להתמודדות הערב אם סגל חסר למדי לאור מספר מקרי קורונה לא מבוטלים ועם כמות פציעות של מספר שחקני מפתח. אך, יחד עם זאת חניכיו של סילבס הוכיחו כי לקבוצה סגל עמוק למדי ושאבו ביטחון רב מתוצאת התיקו המרשימה מול בית"ר ירושלים במחזור האחרון. כמו כן, הפועל חיפה תנסה לקלקל ליריבתה את התוכניות ולייצר רצף משלה שידביק אותה לחלק העליון חזק לחלק העליון של הטבלה.
מבחינה מקצועית, הקבוצה תחסר את נס זמיר, אלמוג בוזגלו, עדן בן בסט, דור מלול, דודו אלטרוביץ' ורז נחמיאס שנדבקו בקורונה. כמו כן, לקבוצה מספר פציעות משמעותיות של קייס גנאם, אחמד דראושה, לירן סרדל וצמד השוערים הראשונים יסמין בוריץ' ורן קדוש שייעדרו אף הם. יחד עם זאת, מי שישוב לסגל וייתכן אף להרכב הוא הבלם מיקי סירושטיין. לאור ריבוי הפציעות בשער מי שייפתח בין הקורות הוא שוער קבוצת הנוער והשוער השלישי של הקבוצה עמית סואירי.

 

כתב: דור ביטון