,

לקראת המשחק: עירוני קריית שמונה נגד הפועל חיפה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תארח הערב (מוצ"ש, 17:30. שידור ישיר בספורט 4 ערוץ 54 בשלט) את הפועל חיפה לקרב סופר חשוב על מקום בפלייאוף העליון. חניכיו של סלובודאן דראפיץ' מגיעים להתמודדות לאחר ההפסד להפועל ת"א בשבוע שעבר שעצר רצף של ארבעה ניצחונות ברציפות והיא תקווה לשוב אל מסלול הניצחונות ולחלוף בטבלה על פני יריבתה ההערב.

מנגד, חניכיו של אלישע לוי מגיעים לאחר שהשיגו ניצחון שעצר רצף של 6 משחקים ללא ניצחון והם יקוו לייצר לראשונה מאז פתיחת העונה רצף חיובי ולקבע את מעמדה חזק יותר במקום המוליך לפלייאוף העליון בתום העונה הסדירה.

כאמור, השתיים צמודות זו לזו בטבלה כשקריית שמונה ממוקמת במקום השביעי עם 20 נקודות ומאזן שערים של 4- (18-14). ואילו הפועל חיפה ממוקמת ערב המחזור במקום השישי עם 21 נקודות ומאזן שערים של מאופס (20:20). יש לציין כי המחזור הקודם החל כשהשתיים היו הפוכות בטבלה כלומר קריית שמונה במקום השישי והפועל חיפה בשביעי האם בסוף הערב שוב יחליפו מקומות מחזור שני ברציפות נצטרך להמתין לסיום המשחק.

בצד הכחול, עבדו במהלך כל השבוע האחרון בעיקר בצד המנטלי על מנת להרים את השחקנים לאור ההפסד המעצבן במחזור האחרון שהגיע הרבה תודות לתצוגת שיפוט רעה של השופט דבר אשר שבר מאוד את שחקני הקבוצה שהציגו משחק כדורגל טוב. מאמן הקבוצה וצוותו דאגו להעביר לשחקנים את המסר כי המטרה הכי חשובה היא הפועל חיפה ומה שהיה נשאר בעבר והרצון לשוב למסלול הניצחונות כבר הערב הוא הדבר שצריך לדרבן אותם בייחוד שמדובר בקרב על מקום שעלול להוביל לפלייאוף העליון.
מבחינה מקצועית, מי שייעדר בוודאות הוא החלוץ מורגן פרייר שהורחק בההפסד להפועל ת"א. בתוך כך, מי שעוד נמצא בספק הוא החלוץ מוחמד שכר ששב לאימונים אך, כשירותו נבחנת על מנת שלא ישוב מוקדם מידי למגרשים ויחמיר את הפציעה כפי שקרה בתחילת העונה. בעניין אחר, זהו המשחק האחרון בו שחקן הרכש החדש יוליוס סקה לא יוכל ליטול חלק שכן כבר במחזור הבא הוא יעמוד לרשות הצוות המקצועי.

בצד של הפועל חיפה, היו מעודדים מאוד מהניצחון הדרמטי במחזור שעבר על מ.ס. אשדוד משער בדקה ה-90 של חנן ממן שעצר רצף ארוך של 6 משחקים בלי ניצחון ועם 2 נקודות בלבד מ-18 אפשריות. במהלך השבוע החולף שיחת היום בקבוצה הייתה על החשיבות של ליצור המשכיות לראשונה מאז מחזורי פתיחת העונה. אם לא די בכך, עוד בשורה מעודדת עבור אלישע לוי הגיעה במהלך השבוע כששחקני הקבוצה הפצועים והחולים החלימו מפציעותיהם ומחלותיהם ויעמוד לרשות סגל מלא.
מבחינה מקצועית, אף על פי שלרשות הצוות המקצועי יעמוד סגל מלא, שני שחקנים סופר משמעותיים במערך של הפועל חיפה יחלו את המשחק על הספסל הראשון זה מלך שערי הקבוצה שהיה חסר מאוד לקבוצתו בשבועות האחרונים החלים מהפציעה ממנה סבל בחודשיים האחרונים וישוב לראשונה אל סגל הקבוצה וייפתח על הספסל. בנוסף, האיש של הפועל חיפה בשבועות האחרונים חנן ממן היה חולה לאורך כל השבוע האחרון והחמיץ מספר אימונים ולאור כך אף הוא צפוי לפתוח על הספסל. לעומת זאת, מלך הבישולים של הליגה לירן סרדל החלים לחלוטין מהמחלה אשר פקדה אותו והוא ישוב אל ה-11.

 

כתב: דור ביטון