,

לקראת המשחק: עירוני קריית שמונה נגד מכבי חיפה

לקראת המשחק: עירוני קריית שמונה נגד מכבי חיפה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תארח הערב (17:30, שידור ישיר בספורט 4 ערוץ 54 בשלט) את מכבי חיפה למשחק מסקרן ביותר. כאמור, חניכיו של קובי רפואה מגיעים להתמודדות לאחר רצף של שלושה ניצחונות ליגה ברציפות ויקוו להמשיך במומנטום החיובי ומסע הבריחה מתחתית הטבלה. מנגד, חבורתו של מרקו בלבול נמצאת אף היא במומנטום חיובי מאוד עם 3 ניצחונות מארבעת משחקיה האחרונים בכל המסגרות. במועדון הצפוני יודעים היטב כי מדובר במשחק מפתח שכן תוצאה טובה תוביל את הקבוצה להתמודד חזק על הכרטיס לפלייאוף העליון, ערב המחזור הפער מהמקום המוביל לשם עומד על שלוש נקודות בלבד.

קיבצנו עבורכם מספר נקודות ששווה לשים אליהן לב: המאזן בין שתי המועדונים ב-34 משחקים עומד על 15-14 לטובת הירוקים מהכרמל כשעוד 5 משחקים הסתיימו ללא הכרעה. נקודה נוספת מצביעה על כך שהפעם האחרונה בה האריות הכחולים רשמו רצף של ארבעה ניצחונות הייתה בשלהי עונת 2017/18.
נתון מעניין ששווה להפנות את תשומת הלב אליו מעיד על כך כי קריית שמונה היא היחידה פרט להפועל ב"ש שלא סיימה משחק ביתי בתיקו (ארבעה ניצחונות וארבעה הפסדים). לסיום, מכבי חיפה עומדת כעת על רצף של 11 משחקי ליגה ללא הפסד הפעם האחרונה שזה קרה והיא הגיעה למשחק בקריית שמונה הייתה אשתקד אז הרצף גם נמשך.

קפטן הקבוצה עידן נחמיאס התייחס למשחק הקרוב הצפוי לקבוצתו ואף ביקש בקשה קטנה מקהל האוהדים "אנחנו מגיעים למשחק אחרי שלושה ניצחונות ליגה רצופים ומאוד רוצים לשמור על מומנטום חיובי. יחד עם זאת אנחנו מתמודדים מול אחת הקבוצות הטובות בליגה ונצטרך לתת כל שביכולתנו כדי לנסות לשמור את הנקודות בבית שלנו. בהזדמנות זאת אבקש לפנות לקהל שלנו: אנחנו צריכים אתכם. את כולכם. אוהדי חיפה יגיעו בהמוניהם למשחק ונשמח מאוד לקבל את הדחיפה בבית מכמה שיותר אוהדים שלנו"

בצד הכחול, בקבוצה רוצים מאוד להמשיך במומנטום וקצב צבירת הנקודות שייקרב את הקבוצה אל מאבקי הכניסה לפלייאוף העליון. מבחינה מקצועית, למאמן קובי רפואה ישנו לא מעט כאב ראש מאחר וצמד הזרים ג׳יימס אדניי ומרכוס דיניז מושעים ולא יוכלו ליטול חלק במפגש החשוב. אדניי מורחק לאחר הכרטיס האדום שספג בעוד דיניז נעדר עקב צבירת חמישה כרטיסים צהובים.

בצד הירוק, מגיעים עם המון מצב רוח חיובי לאחר התבוסה אותה הנחילו באמצע השבוע בדרבי ליריבתה העירונית, ואף יקוו לקלקל לקריית שמונה את התנופה בה היא נמצאת ומצידם להגיע עם מומנטום מצויין לקראת משחק העונה המצפה לה בשבוע הבא מול מכבי ת"א הראשונה. מבחינה מקצועית, מרקו בלבול צפוי להמשיך עם אותם 11 שפתחו בניצחון בדרבי אך, ישנה התלבטות אחת בין סנטיהו סולליך ששב מפציעה לאחרונה לבין יאניק ווילדסחוט כשהנטייה כעת היא לטובת סולליך ההחלטה צפויה להתקבל בסמוך למשחק ולאחר שבחיפה יבחנו את תנאי המגרש דבר אשר חוששים ממנו המון במועדון מהכרמל.

 

כתב: דור ביטון