לקראת המשחק: מכבי חיפה נגד עירוני קריית שמונה

לקראת המשחק: מכבי חיפה נגד עירוני קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תצא הערב (18:00 שידור ישיר בספורט 4 ערוץ 54 בשלט) לסמי עופר למפגש מול מכבי חיפה. כאמור, חניכיו של מסאי דגו מגיעים להתמודדות לאחר שני הפסדים כואבים בתקווה לחזור עם נקודות ראשונות לעונה ולהתחיל לטפס במעלה הטבלה, מנגד חניכיו של מרקו בלבול מגיעים למפגש שבאמתחתם ארבע נקודות משני המשחקים הראשונים.

לקראת ההתמודדות קיבצנו עבורכם מספר נקודות מעניינות ששווה לשים אליהם לב: שתי הקבוצות נפגשו 33 פעמים בעבר במסגרת הליגה הבכירה ומאזן הניצחונות עומד על 14 ניצחונות לכל אחד מהצדדים, בעוד חמישה משחקים בלבד הסתיימו ללא הכרעה. נתון מעניין מעיד על כך שבשמונה המפגשים האחרונים בהם מכבי חיפה אירחה את האריות הכחולים היא הצליחה לנצח פעמיים בלבד (אך, בשני המקרים זה נגמר עם רביעייה לרשת הצפונית). בתוך כך, לאורך ההיסטוריה הקבוצות נפגשו פעם אחת בלבד בשלב כזה מוקדם של העונה חודש ספטמבר ובאותו משחק הייתה זו קריית שמונה שגברה 3-1 על יריבתה. הנתון האחרון המעודד מצביע על כך שבשנתיים האחרונות הקבוצה ניצחה במחזור השלישי של העונה, נקווה כי גם הפעם הרצף יימשך.

בצד הכחול, הקבוצה ערכה אמש (שישי) אחה"צ את האימון המסכם במגרשה הביתי ומיד לאחריו יצאה אל בית המלון בחיפה בו שוהה עד ליציאתה לסמי עופר. בתוך כך, בצד המקצועי לרשותו של מסאי דגו וצוותו יעמוד סגל מלא כשצמד המגנים השמאליים אמיר בן שמעון ואורי מגבו שהורחקו במחזור הראשון ישובו אל הסגל, ואף אחד מבין השניים ייפתח ב-11. כמו כן, צמד הקשרים החדשים שהצטרפו לקבוצה סילאס דה סילבה ועדן קארצב עברו בבקרה ויעמדו לרשותו של המאמן.

בצד הירוק, ינסו לקלקל לקריית שמונה את התוכניות לנקודות ראשונות לעונה ומצידם להמשיך במגמת צבירת הנקודות איתה פתחו את העונה. מבחינה מקצועית, הבלם האוסטרלי טרנט סטיינסברי יערוך הופעת בכורה בהרכב הראשון. בתוך כך, המאמן מרקו בלבול צפוי לפתוח לראשונה במערך של שני בלמים לאחר שבמחזורי הפתיחה שיחק עם שלושה בלמים. בחוד ההתקפה של הירוקים מהכרמל ניתן למצוא את ירדן שועה וניקיטה רוקאביצה שצפויים לפתוח יחד.

 

כתב: דור ביטון