,

לקראת משחק: עירוני קריית שמונה נגד מכבי חיפה

לקראת המשחק: מכבי חיפה נגד עירוני קריית שמונה

עירוני "איתוראן" קריית שמונה תארח הערב (20:30, שידור ישיר בספורט 3 ערוץ 53) את מכבי חיפה לאחד ממשחקיה היותר חשובים העונה אם לא החשוב ביותר, שכן יהיה זה המשחק אשר יינעל את משחקי העונה הסדירה. כאמור, חניכיו של תומר קשטן חייבים להשיג שלוש נקודות על מנת להמשיך לברוח מהתחתית הבוערת. בתוך כך, ישנו סיכוי כי במקרה של ניצחון ישנה קונסטלציה מסוימת שתשלח את האריות הכחולים ברגע האחרון אל הפלייאוף העליון לאחר שלוש עונות רצופות בהם שיחקה בפלייאוף התחתון. מנגד, תהיה זו מכבי חיפה שתנסה לקלקל לקריית שמונה את מי מבין שתי האופציות, שכן לא מדובר במשחק קל לכל הדעות. הירוקים מהכרמל סופרים 11 משחקי ליגה ללא הפסד מאז מונה מרקו בלבול לתפקיד.

למי מכם ששואל כיצד נוכל להשתחל ברגע האחרון אל הפלייאוף העליון החלטנו להביא את התסריט בפניכם: קודם כל, ראוי להדגיש כי אנו לא תלויים בעצמנו ועל מנת שנוכל לחלום הקבוצה תהייה חייבת לנצח את מכבי חיפה ומנגד, לקוות כי הפועל חדרה והפועל חיפה יאבדו נקודות (לא ינצחו) במשחקיהן דבר אשר ישלח את חניכיו של קשטן לחגוג. אך, במועדון הובהר לא אחת במהלך השבוע האחרון וכך גם לשחקנים כי חייבים לנצח את המשחק על מנת להבטיח עונה נוספת בליגת ג'פניקה.

בנוסף, קיבצנו עבורכם מספר נקודות מעניינות שחשבנו שראוי שתדעו רגע לפני המשחק הגורלי: תחילה, נביא בפניכם את המאזן בין הקבוצות לאורך ההיסטוריה, הקבוצות נפגשו 32 פעמים (14 ניצחונות כחולים לעומת 13 ניצחונות ירוקים, בעוד רק חמישה משחקים הסתיימו ללא הכרעה). הנתון המעניין ביותר מבחינת הקבוצה שלנו הוא, שבארבעת הביקורים האחרונים של מכבי חיפה באצטדיון הביתי שלנו הסתיימו בארבעה הפסדים על האפס, ניצחונה האחרון של חיפה במגרשנו היה אי שם במרץ 2015 משער של יוסי בניון שהכניע את גיא חיימוב (שוער מכבי חיפה היום). בנוסף, חניכיו של מרקו בלבול הפסידו לאורך כל העונה משחק חוץ אחד בלבד וזה קרה במחזור הפתיחה לעונה כשהפסידו למכבי ת"א (2:0). לסיום, שתי הקבוצות המדוברות הן היחידות בליגה שנפסקו לזכותן 2 בעיטות עונשין מ-11 מטרים ואת שתיהן הן החמיצו, משמע לאף קבוצה מהשתיים אין העונה שער מפנדל.

לאחר שקיבצנו עבורכם את כלל הנתונים שראוי לדעת לקראת ההתמודדות נעבור אל החלק המקצועי ונתחיל עם קבוצתנו האהודה, קריית שמונה. בתוך כך, הצוות המקצועי יקבל בחזרה את החלוץ חאג'י בארי שחוזר מהרחקה והוא ישוב אל הסגל ולא מן הנמנע כי יעלה בהרכב הראשון. יחד עם זאת, הקבוצה תחסר את הקפטן שלה, הקשר האחורי עדן שמיר שמצוי בכושר מצוין שייאלץ להיעדר עקב צבירת חמישה כרטיסים צהובים. כמו כן, מי שימשיכו להיעדר הם הקשר ואלון אחמדי והמגן נירן רוטשטיין.

לעומת זאת, בצד הירוק ייאלצו אף הם להתמודד עם חסרונו של שחקן מפתח לאחרונה והוא הקשר מוחמד אבו פאני, שייעדר אף הוא עקב צהובים. כמו כן, למאמן הקבוצה מרקו בלבול קיימות מספר התלבטויות אחת היא בנוגע למערך איתו תשחק מכבי חיפה. בעוד, שתי התלבטויות נוספות הן בנוגע להרכב שטרם החליט מי יפתח כמגן שמאלי (רז מאיר או רמי גרשון), ובנוסף טרם הוחלט מי יעלה במקומו של אבו פאני בהרכב , כשההתלבטות היא בין מקסים פלקושצ'נקו לבין עופרי ארד (ההחלטה תיפול בהתאם למערך שייבחר).

מכאן, ננצל את הזדמנות על מנת לקרוא לכל אוהדי הקבוצה להגיע הערב לאצטדיון ולתמוך בשחקנים במשחק החשוב, עכשיו יותר מתמיד! כידוע, אוהדי הקבוצה יישבו ביציע הישן.

 

כתב: דור ביטון