,

לקראת המשחק: בני יהודה נגד עירוני קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תתארח הערב (21:00, שידור ישיר ומשולב בספורט 3 יחד עם פריצות למשחק התחתית הנוסף בין הפועל כפ"ס לסקציה נס ציונה) באיצטדיון 'בלומפילד' אצל בני יהודה ת"א. כאמור, עבור חניכיו של קובי רפואה מדובר במשחק סופר קריטי לאחר ההפסד הצורם ביום רביעי האחרון ולאור העובדה כי הקבוצה נמצאת בשיוויון נקודות עם נס ציונה כשלסיום העונה נותרו שני משחקים כולל זה מה עוד שהמשחק האחרון יפגיש את הקבוצה לקרב ישיר עם נס ציונה והיא יודעת כי מהמשחק הערב היא חייבת לחזור עם נקודות צפונה.
מנגד, חניכיו של אלישע לוי יקוו להמשיך ביכולת הטובה אותה הם מציגים לאורך הפלייאוף התחתון וינסו לרשום משחק שישי ברציפות ללא הפסד ועל הדרך לסבך עוד יותר את יריבתה בתחתית, ובנוסף להבטיח לעצמה את המקום השביעי כלומר המקום הראשון בפלייאוף התחתון.

כפי שעשינו לאורך המשחקים האחרונים נעשה זאת גם הפעם והנה סדר לכל התרחישים שעשויים להתרחש בקרב כנגד הירידה. כאמור, הפועל כפר סבא הבטיחה לעצמה עונה נוספת בליגת "הבורסה לניירות ערך" והותירה את המאבק לקריית שמונה ונס ציונה להילחם ביניהן על הכרטיס האחרון בליגה הבכירה לעונה הבאה. בתוך כך, קריית שמונה תתארח אצל בני יהודה והיא יודעת כי ניצחון יבטיח לה להגיע להתמודדות עם נס ציונה במחזור האחרון. יחד עם זאת, כל תוצאה אחרת והיא תאלץ לפזול אל המשחק בין נס ציונה להפועל כפר סבא שיתקיים באיצטדיון 'המושבה' ותקווה למעידה של נס ציונה (תיקו או הפסד) שיותיר אותה מעל לקו האדום. במקרה של הפסד לבני יהודה, ונס ציונה יוצאת עם לפחות נקודה אחת היא תגיע למשחק האחרון מהמקום ה-12 ומעל לקו האדום.

בצד הכחול, הקבוצה יצאה הבוקר (ראשון) בשעות המוקדמות אל בית מלון במרכז הארץ שם היא שוהה עד לפתיחת המשחק. במועדון יודעים היטב כי עבורם מדובר בלא פחות 'מגמר גביע העולם' ראשון מבין שניים שמצפה לקבוצה במהלך השבוע הקרוב. כמו כן, למשחק הערב חשיבות מכרעת לקראת המחזור האחרון כשבקבוצה הבהירו לשחקנים את החשיבות להגיע אל המשחק מול נס ציונה מעל לקו האדום. בתוך כך, מבחינה מקצועית מי שייחסרו לקובי רפואה הערב הם הבלם אורי דהן שירצה עונש הרחקה בגין הכרטיס האדום שספג בהפסד להפועל חדרה. בנוסף, המגן השמאלי זיו מורגן ימשיך להיעדר עקב פציעה ממנה סובל.

בצד הכתום של בני יהודה, ינסו לרשום פלייאוף שלם ללא הפסד והדרך לכך עוברת במשחק הערב. כמו כן, במועדון מהשכונה הסבירו לשחקניהם את החשיבות המשחק עבור יריבתם וכי מבחינתם הם מתייחסים למשחק במלוא הרצינות כפי שעשו עם נס ציונה והם באים לנצח את התתמודדות. כמו כן, מבחינה מקצועית עקב העומס הרב שנמצא על שחקניו יערוך בהרכב הערב אלישע לוי, רוטציה קטנה בין שחקניו. כשמי שייעדרו הם צמד הקשרים האחוריים שי מזור המוצהב וסגס תאמבי שיזכה למנוחה ממאמנו. יחד עם זאת, המאמן ימשיך עם אותה חוליית הגנה ועם השוער השלישי עומר ניראון שהציג יכולת נהדרת במשחק האחרון. בקישור איתן וולבלום ושי גולן שפתח את העונה בקריית שמונה יזכו לקרדיט ולהזדמנות ב-11. בחלק הקדמי שינוי אחד בודד כשמוחמד גדיר ייפתח על חשבונו של אריאל לזמי שיירד אל הספסל.

 

כתב: דור ביטון