,

לקראת המשחק: בני יהודה ת"א נגד עירוני 'איתוראן' קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תתארח הצהריים (15:00, שידור מלא בספורט 5 live) באצטדיון 'בלומפילד' אצל בני יהודה ת"א, לאחד ממשחקי העונה בליגת הלאומית, וכמאמר הקלישאה למשחק על שש נקודות.

כאמור, שתי הקבוצות הציבו לעצמן בתחילת העונה מטרה אחת ברורה והיא עליית ליגה. בנוסף מדובר בשתי הקבוצות עם התקציב הגבוהה ביותר בליגה , ולא בכדי שתיהן נמצאות במרומי פסגת הטבלה כשהאחת מגיעה להתמודדות מהמקום הראשון ואילו השנייה מגיעה להתמודדות מהמקום השלישי כשהפער ביניהן עומד על 3 נקודות בלבד.

חניכיו של שי ברדה ירצו להמשיך במומנטום החיובי לאחר רצף שני הניצחות (אחד בגביע המדינה והשני בליגה על עירוני רמה"ש) ולנסות לפתוח פער משמעותי מיריבתם של שש נקודות, ולכל הפחות לשמור על הסטטוס קוו בצמרת וזאת לאור העובדה שבמחזור הבא בליגה הכתומים משכונת התקווה יתארחו אצל השנייה בטבלה עירוני טבריה דבר שעשוי לעזור להגדלת הפער מהמקום ממנו עולים ליגה בסוף העונה.

מנגד, החבורה של עומר פרץ תנסה להתאושש לאחר ההפסד המפתיע במחזור הקודם למ.ס. כפר קאסם ולגבור על המוליכה מהצפון ולהביא לשוויון נקודות מוחלט ביניהן, כשרק במקרה של תבוסה כתומה של 4 שערים ומעלה יזכו אותה גם בלחלוף על פנייה בטבלה.
בתוך כך, נקודה מעניינת שראויה לציון היא כי בחמשת המפגשים האחרונים בין הקבוצות לא הושגה תוצאת תיקו כלל ואף כלל הניצחונות הלכו לטובת הקבוצה הביתית (כשהמאזן עומד על 3 ניצחונות לקריית שמונה מול 2 ניצחונות לבני יהודה).

בצד הכחול, לאורך כל הימים האחרונים במועדון עסק הצוות המקצועי והרפואי לאושש את השחקנים לאור העומס הרב, לקראת המשחק החשוב. כשבתוך כך, במועדון דאגו להבהיר לכולם כי מדובר במשחק מפתח שתוצאה טובה בו עשויה לתת פוש משמעותי לקרבות העלייה וכי מצפים מהם ל-90 דקות של לחימה, הקרבה ומשמעת על מנת להוציא את התוצאה הטובה ביותר. לא בכדי צירפה השבוע הקבוצה את אחד החלוצים הטובים בליגה פיטר אוניקאצ'י שהגיע מרמה"ש.
כמו כן, מבחינה מקצועית לרשותו של שי ברדה יעמוד סגל כמעט מלא כאשר יעדר מהסגל כריסט אמימי (צהובים) אך מי שככל הנראה יכלל לראשונה בסגל הוא חלוץ הרכש פיטר אוניקאצ'י.
אגב שחקן נוסף שכבר לא שייך לסגל עירוני 'איתוראן' קריית שמונה הוא החלוץ מוחמד חטיב.

בצד של הכתומים משכונת התקווה, היו עסוקים במרץ כל השבוע האחרון בלחזק את הקבוצה, שהחתימו לא פחות משני שחקנים נוספים. כמו כן, הצוות הרפואי עבד מסביב לשעון בכדי לנסות ולהכשיר את שלושת שחקני המפתח הפצועים אלמוג בוזגלו, סתיו ישראלי ואבובקאר בארי.
בצד המקצועי, בבני יהודה דיברו כל השבוע רק על דבר אחד וזה ניצחון שימחק את פער הנקודות בין הקבוצות וכי לפניהם צמד משחקים הכי חשוב העונה נגד המוליכות וכי תוצאות טובות בהן יתנו דחיפה משמעותית יחד עם חיזוק הסגל לקרבות העלייה.
מבחינה מקצועית, מי שייכללו בסגל לראשונה הם צמד שחקני הרכש הקשר מוטי ברשצקי שהצטרף ממכבי פ"ת, ואדג'י הייפורד החלוץ שהצטרף מליגה א'.
כמו כן, לפחות שניים מהשחקנים שנעדרו במחזור האחרון עקב פציעה (אלמוג בוזגלו, סתיו ישראלי ואבובקאר בארי) צפויים להיכלל בסגל. בנוסף, המגן שחר רוזן סיים לרצות עונש השעייה בגין כרטיסים צהובים וישוב אף הוא לסגל הקבוצה.

 

כתב: דור ביטון