,

לקראת המשחק: בית"ר ירושלים נגד עירוני קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תצא הערב (20:30, שידור ישיר בספורט 1 ערוץ 51 בשלט ב-yes או 554 ב-hot) לאצטדיון 'טדי' להתארח אצל בית"ר ירושלים במסגרת המחזור החמישי בליגת "הבורסה לניירות ערך".

חניכיו של עמיר נוסבאום יקוו לרשום ניצחון שני ברציפות דבר אשר ירחיק את הקבוצה מהקו האדום שכן ערב המחזור המרחק ממנו עומד על כנקודה אחת בלבד. מנגד, חניכיו של ארווין קומאן (אחיו של רונלד קומאן מאמן ברצלונה) ינסו לקלקל לקבוצה את התוכניות ולשוב אל מסלול הניצחונות לאחר הפסד הצורם במחזור האחרון.

מאמן הקבוצה עמיר נוסבאום התייחס השבוע למשחק הערב בכמה מילים כשאמר: "משחק חוץ בטדי נגד בית"ר ירושלים זה תמיד משחק קשה, אבל אני מאמין בקבוצה שלי. אנחנו מגיעים אחרי ניצחון שאני מאמין שייתן לנו יותר ביטחון, אני מאוד רוצה שנתחיל לשחק גם כדורגל יותר אטרקטיבי, אבל עם הזמן הדברים יותר התחברו לנו".

בצד הכחול, בקבוצה היו מרוצים מאוד משלוש הנקודות במחזור שעבר אך, הרבה פחות מהיכולת. יחד עם זאת, במועדון ציינו כי הדבר החשוב ביותר היה לקחת את הנקודות וכעת יש אווירה חדשה וישנה תקווה גדולה לתצוגות כדורגל משכנעות יותר לאחר שלחץ רב השתחרר בעקבות הניצחון.
בתוך כך, הקבוצה יצאה הבוקר (שבת) אל בית מלון בירושלים בו היא תערוך את מנוחת הצהריים ואסיפה המסכמת שלאחריה תצא אל האצטדיון. מבחינה מקצועית, מי שייעדרו בוודאות מסגל הקבוצה הם החלוץ איתמר שבירו שראה כרטיס אדום במשחק נגד הפועל נוף הגליל והקשר סמואל בראון שלא מצליח להתאושש מפציעתו עוד משלהי העונה שעברה. לעומת זאת, החלוץ מורגן פרייר ישוב אל הסגל לאחר שסיים לרצות את עונש ההרחקה. כמו כן, המגן השמאלי זיו מורגן נמצא בספק זכר למתיחה בשריר ממנה סובל בשבועיים האחרונים.

בצד הצהוב שחור של בית"ר ירושלים לא היה שקט במיוחד לאור תצוגת הנפל בהפסד האחרון למ.ס. אשדוד כשמאמן הקבוצה ביקר את שחקניו בפומבי בכלי התקשורת וגם באסיפות הקבוצתיות. אם לא די בכך, בימים האחרונים החל עליהום של אוהדי הקבוצה ברשתות החברתיות כנגד חלק משחקני הקבוצה. כשבמהלך השבוע האחרון במועדון ניסו להותיר את השחקנים מפוקסים ומרוכזים לקראת המשחק הערב כשלדברי מאמנם הם יבואו לנקום על היכולת במשחק האחרון וכי הוא מצפה מהם ללחימה ללא פשרות מהרגע הראשון.
בתוך כך, היו במועדון הירושלמי מי שהגדירו את המשחק כצומת פרשת דרכים – כלומר ניצחון ואפשר להסתכל למעלה הפסד והקבוצה צריכה להתחיל במאבקי תחתית מוקדם מאוד.
מבחינה מקצועית, הקשר הצעיר אביאל זרגרי עשוי לקבל דקות ראשונות מאז הפציעה הטורדנית שסבל ממנה לאחרונה. כמו כן, החלוץ ירדן שועה ששב מהשעייה לא מזמן עשוי לפתוח בהרכב על חשבונו של מרקו ינקוביץ' המונטנגרי. מלבד זה לא מסתמנים שינויים דרמטיים מידי ב-11 של קומאן.

 

כתב: דור ביטון