,

לקראת המשחק: מ.ס. אשדוד נגד עירוני קריית שמונה

חמישה ושבע יום מאז נשמעה שריקת הסיום של העונה האחרונה בליגת "הבורסה לניירות ערך" שבישרה על הישארות דרמטית של הקבוצה בליגה. והערב (19:00 , שידור ישיר בספורט 5 stars ערוץ 555 בהוט ובערוץ 59 yes) תפתח עירוני 'איתוראן' קריית שמונה את העונה החדשה בליגת "הבורסה לניירות ערך" כשתתארח באיצטדיון הי"א אצל מ.ס. אשדוד במשחק שיוציא לדרך את העונה כולה.
כאמור, שתי הקבוצות שנפגשו רק ביום ראשון האחרון במסגרת משחקי הדירוג של גביע הטוטו תיפגשנה במחזור הראשון בליגה כפי שקרה בדיוק לפני ארבע עונות.

כמנהגנו גם העונה קיבצנו עבורכם מספר נתונים מעניינים ששווה לשים אליהם לב, רגע לפני שהתמודדות תצא לדרך:
*הנתון הראשון מתייחס למאזן ההיסטורי בין הקבוצות , כשהן נפגשו 29 פעמים במסגרת הליגה ומאזן הניצחונות עומד על 9-10 לזכות קריית שמונה. כשתשעה משחקים שנותרו הסתיימו בתוצאות תיקו.
* הנתון השני והמעניין ביותר מצביע על כך שבשלוש העונות האחרונות האריות הכחולים לא הצליחו לנצח במחזור הפתיחה. הפעם האחרונה בה הם כן הצליחו הייתה לפני כארבע עונות (2016/2017) מי שהייתה היריבה אז באותה משחק היא לא אחרת מאשר אותה מ.ס. אשדוד.
* הנתון השלישי יעודד את אוהדי הכדורגל הממוצעים שאינם אוהדי הקבוצות כששת משחקי הבית האחרונים של מ.ס. אשדוד הסתיימו בהכרעה.
* יחד עם זאת הנתון הבא ייבשר כי בשלושת הביקורים האחרונים של הקבוצה באיצטדיון הי"א הסתיימו באכזבה ובהפסדים כואבים.

בצד הכחול, חניכיו של קובי רפואה ערכו אמש (שישי) את האימון המסכם בשעות הצהריים המאוחרות כשמיד עם סיומו יצאה הקבוצה אל בית מלון (כפר המכביה) במרכז הארץ שם היא שוהה עד ליציאה אל האיצטדיון. בתוך כך, במועדון מקווים כי הניצחון השבוע על אשדוד ייתן לשחקנים ביטחון לקראת הליגה ובייחוד לקראת המשחק הערב. אך, יחד עם זאת ברור לכולם כי מדובר במשחק שונה לגמרי וקשה לא פחות. מבחינה מקצועית, לרשות הצוות המקצועי יעמוד לראשונה העונה סגל מלא כשחלוץ הרכש יוג'ין אנסה סיים את תקופת הבידוד התאמן עם הקבוצה בימים האחרונים וייכלל בסגל הקבוצה למשחק. בנוסף, החלוץ מוחמד שכר החלים מהפציעה ברגלו ועשוי אף הוא להיכלל בסגל.

בצד של הקבוצה מעיר הנמל, ערכו במהלך השבוע האחרון מאז ההפסד לקריית שמונה במסגרת גביע הטוטו מספר אסיפות עם השחקנים בהם ניסו לעבוד איתם על הצד המנטלי בו קיימת אי יציבות לאורך המשחקים האחרונים. כמו כן, במועדון הבהירו לשחקנים כי יש להם סגל איכותי וטוב בכדי לקחת את הקבוצה העונה למקומות בהם אשדוד לא הייתה הרבה עונות וזה צריך להתחיל כבר במשחק הראשון. מבחינה מקצועית, מאמן הקבוצה רן בן שמעון יערוך בהרכב הקבוצה שינוי אחד בלבד מזה שפתח בהפסד בגביע הטוטו כשקפטן הקבוצה והמגן הימני טום בן זקן ישוב אל הרכב על חשבונו של זוהר זסנו הצעיר. בתוך כך, חלוץ הרכש האוגדני באיו עזיז פאהד סיים את תקופת הבידוד שלו התאמן עם הקבוצה בימים האחרונים וצפוי להיכלל הסגל לראשונה העונה אך, הוא ייפתח על הספסל.

 

כתב: דור ביטון