,

לקראת המשחק: עירוני קריית שמונה נגד מ.ס. אשדוד

לאחר הניצחון הגדול על מכבי ת"א בתחילת השבוע ינסו הערב (18:15, שידור ישיר בספורט 5 לייב ערוץ 58 בשלט) חניכיו של קובי רפואה לחבר ניצחון שני ברציפות בפלייאוף העליון. בתוך כך, האריות הכחולים יודעים היטב כי אם ברצונם לזכות בכרטיס לאירופה בעונה הבאה מדובר במשחק כמאמר הקלישאה "משחק על 6 נקודות". מנגד, מ.ס. אשדוד מגיעה להתמודדות לאחר שלא ניצחה בארבעת המשחקים האחרונים שלה והיא מודעת לעובדה שאיבוד נקודות נוסף עלול לפתוח את המאבק על המקום השלישי בטבלה.

כאמור, הפער בין הקבוצות עומד על 6 נקודות כשניצחון כחול והפער יצומק לכדי שלוש נקודות בלבד ואף ייקבע חזק מאוד את מעמדה של הקבוצה בין ארבעת הראשונות בטבלה וחזק עוד יותר בקרב על כרטיס לאירופה. ואילו הפסד יגדיל את הפער עד כדי תשע נקודות כשבקופה יוותרו 12 נקודות משמע המקום השלישי ייצא מכלל אפשרות כמעט באופן סופי. כך, שמדובר במשחק סופר חשוב ובעל משמעות אדירה עבור שתי הקבוצות.

מאמן הקבוצה קובי רפואה התייחס למשחק הערב בכמה מילים כשאמר "אין ספק שהמשק מול מס אשדוד זה עוד משחק חשוב בדרך למטרות שלנו העונה. אשדוד קבוצה מצוינת ואנחנו יודעים את זה, אך חשוב לנו להמשיך את המומנטום מהניצחון על מכבי כדי להשאיר את הנקודות בבית."

בצד הכחול, במועדון מודיעים היטב לחשיבות המשחק הקרוב כשמאז הניצחון על מכבי ת"א שהיה גם לראשון במסגרת הפלייאוף הנוכחי, עבדו עם השחקנים על להוריד אותם אל הקרקע ולהבהיר כי כעת המשכיות היא הדבר החשוב ביותר. בצוות המקצועי סימנו לעצמם מטרה לאחר ההעפלה לפלייאוף והיא כרטיס לאירופה לאחר מספר שנים לא מבוטלות וכולם יודעים כשניצחון הערב יהווה צעד משמעותי מאוד אל עבר המטרה ואף ייפתח את הקרב על המקום השלישי בטבלה אותו מייאשת היריבה הערב מזה חודשים רבים.
מבחינה מקצועית, מלך שערי הקבוצה העונה יוג'ין אנסה ישוב אל סגל הקבוצה לאחר שריצה את עונש השעיה שלו בגין כרטיסים צהובים. לעומתו, הקשר סאקו טורה ייעדר הערב בעקבות ריצוי השעיה עקב כרטיסים צהובים.

מנגד, במ.ס. אשדוד דאגו להבהיר לשחקניהם כי לאחר רצף של ארבעה משחקים ללא ניצחון המשחק הערב הוא בעל משמעות אדירה עבורם מאחר והידיעה שניצחון עשוי להבטיח להם כמעט באופן סופי את המקום השלישי והכרטיס לאירופה לראשונה בתולדות הקבוצה ואילו הפסד עשוי לסבך עוד יותר את המאבקים. מאמן הקבוצה רן בן שמעון התייחס אמש בכמה מילים אל המשחק ואמר " בעקבות התוצאות האחרונות שלנו מדובר במשחק סופר חשוב. זה אחד המשחקים הכי חשובים שלנו העונה- אסור לנו לטעות שם".
מבחינה מקצועית, בן שמעון ייאלץ להסתדר עם לא מעט חיסורי של שחקני מפתח בראשם הקשר שלומי אזולאי מלך הבישולים של הקבוצה וחלוץ הקבוצה דין דוד, אליהם התווסף הבלם האוגדני טימותי אוואני שסיים את העונה עקב פציעה. בנוסף, המגן הימני טום בן זקן ייעדר עקב כרטיסים צהובים. אם לא די בכך, המגן השמאלי גיל כהן והחלוץ פאהד באיו סובלים מפציעות אף הם ונמצאים בספק רב למשחק הערב. בתוך כך, הקשרים רמזי ספורי ויעקב בריהון נפצעו במשחק נגד מכבי פ"ת והם בספק למשחק אך, נעשים מאמצים גדולים להכשירם על מנת שיוכלו לעמוד לרשות קבוצתם.

 

כתב: דור ביטון