לקראת המשחק: מכבי חיפה נגד עירוני קריית שמונה

לקראת המשחק: מכבי חיפה נגד עירוני קריית שמונה

לאחר שרשמה שני הפסדים ברציפות אחד במסגרת הגביע ואחד במסגרת הליגה, תצא הערב (שבת , 19:50, שידור ישיר בספורט 1 ערוץ 51 בשלט) עירוני 'איתוראן' קריית שמונה לאחד ממשחקי החוץ בקשים ביותר שיש לליגה להציע, כשתתארח ב-'סמי עופר' אצל מוליכת הטבלה מכבי חיפה.
חניכיו של קובי רפואה יקוו לצאת עם נקודות חשובות מאוד מהתמודדות הערב וזאת לאחר שההפסד האחרון צימק את הפער מהקו האדום ל-8 נקודות בלבד ונשאר על נקודה אחת בלבד מהפלייאוף העליון כשלקבוצה משחק חסר, לפי כל נתונים אלו המשחקים הקרובים הם לא פחות מצומת דרכים לאן תלך העונה של הקבוצה.

מנגד, מוליכת הטבלה מכבי חיפה תגיע להתמודדות עם רצף של שלושה ניצחונות (2 בליגה ואחד בגביע המדינה) והיא תנסה מצידה להמשיך את הרצף הנוכחי ואף לשמור על לפחות פער של שתי נקודות בצמרת הטבלה, ממכבי ת"א השנייה בטבלה שתקווה למעידה חיפאית על מנת לצמק עוד את הפער בקרב אל תואר האליפות בין השתיים.

מאמן הקבוצה קובי רפואה התייחס אמש לקראת המשחק הערב ואמר: "אנחנו מגיעים למשחק חוץ קשה מול מוליכת הליגה שכולם רואים את היכולות והאיכויות שלה. יחד עם זאת, אני מאמין בשחקנים שלי ובקבוצה שלי ונעשה את הכל כדי לצאת מהמשחק הזה עם תוצאה טובה".

בצד הכחול, במועדון ישנה אכזבה רבה לאחר שני ההפסדים האחרונים כשמרבית האכזבה מופנת אל צורת המשחק של הקבוצה ואל היכולת ההתקפית שלא הייתה קיימת כלל במשחקים האחרונים. אך, יחד עם זאת לאורך כל הימים האחרונים במועדון מבהירים לשחקנים כי הם סומכים עליהם ומאמינים בהם ורק ביחד יוכלו לסיים את רצף ההפסדים ולצאת לדרך חדשה. בתוך כך, בקבוצה יודעים היטב כי המשחקים הקרובים עשויים לחרוץ את גורל העונה כולה והאם קבוצה תיכנס לפלייאוף העליון או שמא תסתבך בקרבות התחתית הצפופים.
מבחינה מקצועית, קפטן הקבוצה עידן נחמיאס ייחסר הערב לצוות המקצועי מאחר והוא ירצה עונש השעייה בגין צבירת חמישה כרטיסים צהובים.

בצד הירוק של הכרמל , מודיעים היטב לחשיבות המשחק עבורם שכן הקבוצה נכנסת לרצף משחקים לא פשוט כלל לפנח תחילתו של הפלייאוף אליו הם מכוונים להגיע מפסגת הטבלה דבר שעשוי להשפיע על גורל תואר האליפות. בתוך כך, במכבי חיפה ישנם לא מעט חיסורים איתם מאמן הקבוצה ברק בכר צריך להתמודד בתקופה הקרובה, וזאת לאחר שצמד השחקנים המובילים של הקבוצה ניקיטה רוקאביצה וצ'ארון שרי חלו בקורונה ולא יטלו חלק גם במשחק הערב. בנוסף אליהם ישנם מספר שחקנים אשר מרצים עונש השעיה לאחר אירועי הדרבי החיפאי והם: דולב חזיזה, סאן מנחם, עיאד חבשי.
יחד עם זאת, הבלם בוגדן פלאניץ' סיים לרצות את עונש ההשעייה מאותו דרבי והוא ישוב אל ה-11 הפותחים. בתוך כך, ניראה כי ההתלבטות היחידה של בכר בנוגע להרכב הראשון היא בין מוחמד עוואד לבין יאניק ווילדסחוט כשמקומם של גדווסאי דוניו ועומר אצילי מובטח.

 

כתב: דור ביטון