לקראת המשחק: מכבי נתניה נגד עירוני 'איתוראן' קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תצא הערב (שבת, 17:30) למשחק החוץ האחרון שלה במסגרת העונה הסדירה בליגת "הבורסה לניירות ערך" לעונת 2021/2022. חניכיו של סלובודאן דראפיץ' יתארחו באיצטדיון בנתניה אצל מכבי נתניה המקומית ויקוו לצאת עם תוצאה טובה ובידיעה כי כל תוצאה פרט לניצחון לא תשאיר לקבוצה ולו סיכוי תיאורטי לפלייאוף העליון.

הקבוצה מגיעה להתמודדות ערב המחזור מהמקום התשיעי בטבלה כשבמאזנה 30 נקודות והיא במרחק 6 נקודות מהמקום שמוביל לפלייאוף העליון (רק צמד ניצחונות בתוספת מעידות של היריבות יקנו את הכרטיס) ומאידך במרחק של 11 נקודות מהקו האדום.
לעומת זאת, חבורתו של בני לם מגיעה להתמודדות ערב המחזור מהמקום הרביעי בטבלה בידיעה כי ניצחון הערב יבטיח לה באופן סופי את הכרטיס לפלייאוף העליון.

בצד הכחול, ערכו אמש (שישי) את האימון המסכם באיצטדיונם הביתי בסיומו חיכתה לשחקנים ארוחת בוקר מפנקת בדמות סלט בריאות בהרכבה אישית לרגל חגיגות יום הולדתו של קשר הקבוצה סמואל בראון. בתוך כך, הבוקר (שבת) יצאה הקבוצה לעיר נתניה שם היא תשהה במלון עד למשחק, בו היא תערוך את האסיפה המסכמת ומנוחת צהריים קלה.
כמו כן, במועדון מודיעים היטב לחשיבות המשחק כשמצד אחד ניצחון יבטיח כמעט בוודאות הישארות בליגה עוד לפני פתיחת הפלייאוף התחתון לאור הפער הגדול, ואילו מהצד השני ניצחון ישאיר סיכוי תיאורטי גם להשתחל בדקה האחרונה אל הפלייאוף העליון. במידה והקבוצה תצא ללא ניצחון ייקבע עוד הערב כי היא תשחק בפלייאוף התחתון ובמועדון הבהירו כי הם מצפים ללחימה עד לסיום העונה על מנת לא להסתבך במאבקים הסבוכים.
מבחינה מקצועית, מי שייעדר מסגל הקבוצה הוא הקשר נדב נידם שירצה עונש השעיה בגין כרטיסים צהובים. לעומת זאת, המגן עלא ג'עפר שסיים לרצות את עונש ההשעייה ישוב לסגל.

בצד של הקבוצה מעיר היהלומים, ישנה דריכות שיא לאור העובדה כי ניצחון הערב יבטיח לחניכיו של בני לם את הכרטיס לפלייאוף העליון ובמכבי נתניה מצפים ללא פחות מ-8000 אוהדים ביציע שיעניקו תמיכה אדירה לקבוצתם. בתוך כך, מכבי נתניה מגיעה למפגש לאחר סיבוב שלם ללא הפסד כשהפעם האחרונה בה היא ירדה מנוצחת הייתה נגד קריית שמונה אותה היא פוגשת הערב. כמו כן, הצוות המקצועי ייאלץ להתמודד עם מספר היעדרויות של שחקני מפתח.
מבחינה מקצועית, מי שייעדרו מהמשחק הערב עקב השעיות והרחקות הם: המגן כארם ג'אבר ספג כרטיס אדום במחזור האחרון וירצה עונש הרחקה. אליו מתווספים הקשר אביב אברהם והבלם רז שלמה שירצו עונש השעייה בגין כרטיסים צהובים. יחד עם זאת, הקשר עומרי גנדלמן החלים מפציעתו וייכלל בסגל ואף צפוי לפתוח במרכז ההגנה לצידו של שיר צדק עקב חסרונו של רז שלמה. בנוסף, הקשר אמיר ברקוביץ' החלים אף הוא מפציעה ממנה סבל והוא ייכלל בסגל.

כתב: דור ביטון