לקראת המשחק: עירוני 'איתוראן' קריית שמונה נגד הפועל ירושלים

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תנסה הערב (ראשון, 19:00) להשאיר את עצמה במאבק הכניסה לפלייאוף העליון כשתארח את הפועל ירושלים שמצידה תנסה להתרחק מהקו האדום. כאמור, לכל אחת מהקבוצות יש את המשימה שלה אך, בקרוב מאוד ייתכן והמטרה של שתיהן תהפוך לאותה מטרה הישארות בליגת "הבורסה לניירות ערך" מכך, עולה כי מדובר במשחק סופר משמעותי. המשחק יועבר בשידור ישיר החל מהשעה 18:45 בספורט 5 לייב ערוץ 58 בשלט.

כאמור, חניכיו של סלובודאן דראפיץ' מגיעים להתמודדות הערב לאחר תוצאת תיקו מכובדת ב'טוטו טרנר' מול הפועל ב"ש, בידיעה כי כל תוצאה פרט לניצחון שיעניק 3 נקודות והקבוצה תצא מהמאבק כל כרטיס כניסה לפלייאוף העליון עוד הערב.
מנגד, חבורתו של זיו אריה מגיעה למפגש הערב כשהיא מעל לקו האדום לראשונה מזה מספר מחזורים בעקבות הפרש שערים עדיף משל הפועל נוף הגליל, ותנסה מצידה לחבר ניצחון שני ברציפות ולפתוח פער מהקו האדום לקראת הפלייאוף התחתון.

בצד הכחול, בקבוצה הביעו שביעות רצון גדולה מאוד מצמד המשחקים האחרונים מול מוליכות הטבלה (מכבי חיפה והפועל ב"ש) כשצברו ארבע נקודות מתוך שש אפשריות. אך, ייתכן וזה מעט מאוחר מידי עבור הפלייאוף העליון למרות זאת, ראשי הקבוצה, הצוות המקצועי והשחקנים אמרו לא פעם בשבוע האחרון "כל עוד ישנו סיכוי ולו הקטן ביותר להיכנס לפלייאוף העליון נעשה הכל כדי להיות שם ואנו מאמינים בעצמנו שיכולים לעשות את זה". יחד עם זאת, הובהר כי המשחק הערב הוא סופר משמעותי שכן במקרה של הפסד חלילה והקבוצה עלולה להיות במרחק קטן מאוד מהקו האדום לקראת הפלייאוף התחתון ואז המאבקים יהיו עד לשנייה האחרונה דבר ממנו רוצים מאוד להימנע במועדון.
מבחינה מקצועית, לרשותו של הצוות המקצועי יעמוד סגל כמעט מלא לחלוטין למעט הפציעות של סמואל בראון וגיא בן לולו שנעדרים מזה מספר שבועות.

בצד האדום של ירושלים, ישנה תכונה רבה לקראת המשחק הערב שכן כבר אמש (שבת) בסיומו של האימון המסכם הצפינה הקבוצה לבית מלון באזור בו היא שוהה עד ליציאה אל האיצטדיון. במועדון האוהדים הביעו במהלך כל השבוע האחרון את החשיבות לייצר המשכיות לאחר הניצחון על מ.ס. אשדוד שכן הידיעה כי ניצחון עלול לצרף למאבק קבוצה נוספת דבר אותו היו רוצים מאוד לראות בהפועל ירושלים. יחד עם זאת, בקבוצה הורידו את השחקנים לקרקע מיד בסיום הניצחון מאחר והפער מהקו האדום עומד על הפרש שערים בלבד.
מבחינה מקצועית, הפועל ירושלים תחסר הערב את אחד משחקני המפתח שלה העונה גיא בדש שירצה עונש השעיה בגין כרטיסים צהובים. בדש, מצטרף למספר שחקנים משמעותיים שייעדרו עקב פציעות כאלה ואחרות ביניהם: אלוז' יאו, גיא חדידה, בריט אנובאקרה וסהר בראון. כמו כן, מלבד השינוי הכפוי בדמותו של בדש , מסתמן כי מאמן הקבוצה זיו אריה יעניק את הקרדיט להרכב שפתח בניצחון במחזור האחרון.

כתב: דור ביטון