לקראת המשחק: מ.ס. אשדוד נגד עירוני קריית שמונה

לקראת המשחק: מ.ס. אשדוד נגד עירוני קריית שמונה

לאחר פגרה ארוכה כבת שלושה שבועות עירוני קריית שמונה ניצבת בפני שבוע עמוס במיוחד, במהלכו תערוך שלושה משחקים אשר ינעלו את הסיבוב הראשון. כמו כן, המשחק הראשון מבין השלושה יתקיים הערב (18:15) כשחניכיו של סילבס יפגשו לקרב קצוות את מ.ס. אשדוד עם מאמנה החדש יובל נעים. בתוך כך, הקבוצה יצאה אמש (שישי) אל מרכז הארץ שם ערכה את אימונה המסכם כשמיד לאחריו הדרימה למלון באשדוד בו תשהה עד למשחק.

בלם הקבוצה מרכוס דיניז התייחס למשחק הקרוב ואף לשבוע הקשה שבפתח ואמר " צפוי לנו משחק קשה מאוד נגד אשדוד אבל התכוננו אליו היטב לאורך כל הפגרה, אנחנו מוכנים להמשיך את הדרך שהתחלנו בתקופה האחרונה. כמו כן, דצמבר יהיה חודש אינטנסיבי מאוד ואני בטוח שהצוות המקצועי יכין אותנו בצורה הטובה ביותר כדי להשיג תוצאות טובות גם במשחקי הבית וגם בחוץ".

בפן המקצועי, מי שייעדרו בוודאות מהמשחק הקרוב הם צמד החלוצים הפצועים שמעון אבוחצירה ולוי גרסיה. בנוסף, מגנה הימני של הקבוצה איאד אבו-עביד יחמיץ אף הוא את המפגש עם אשדוד עקב צבירת חמישה כרטיסים צהובים, ראוי לציין כי אלו יהיו הדקות הראשונה אותן יחמיץ אבו עביד. יחד עם זאת , מי שישוב לסגל הוא הקשר עידו דוידוב שחוזר מפציעה ממנה סובל מאז פתיחת העונה. בנוסף, המגן חגי גולדנברג שנפצע בהפסד למכבי ת"א יכלל בסגל הקבוצה לאחר שהתאושש מהמתיחה ממנה סבל.

מנגד, מ.ס. אשדוד מגיעה למשחק מהמקום ה-13 בטבלה ומתחת לקו האדום אך, עם המון מוטיבציה לנצח את התמודדות במשחקו הראשון של מאמנה החדש יובל נעים (מונה לתפקיד לפני כשבוע ימים בדיוק). מבחינה מקצועית, נעים ייאלץ להתמודד עם חיסורים רבים כשמי שלא יעמדו לרשותו הם: גדי קינדה, קרלו ברוצ'יץ', בנצי מושל, חן עזריאל ותום מונד הסובלים מפציעות. בנוסף, החלוץ הצרפתי רומאן הבראן ייעדר אף הוא בגין הרחקה אותה ספג במשחק הקבוצה נגד בני סכנין.

יובל נעים ישוב אל הקווים בליגת העל לראשונה מזה 11 חודשים מאז התפטר מתפקידו כמאמן  הפועל אשקלון לאחר כארבע וחצי שנים. כמו כן, אשדוד תהווה התחנה השמינית עבור נעים כמאמן, מאז החל את קריירת האימון שלו עבר המאמן במועדונים הבאים: הכח עמידר ר"ג, הפועל ר"ג, בני סכנין, בית"ר ירושלים, הפועל אשקלון, הפועל עכו והפועל פ"ת. בתוך כך, במהלך שתי העונות האחרונות נעים וק"ש נפגשו חמישה פעמים כשהמאזן בין המאמן ליריבתו הצפונית עומד על (2 ניצחונות לק"ש, 2 תוצאות תיקו וניצחון בודד והיסטורי עם הפועל אשקלון שהקנה למועדון הדרומי עונה נוספת בליגת העל), במאזן הכולל לאורך כל קריירת האימון שלו הצליח נעים לגבור פעמיים בלבד(ניצחונות עם הפועל עכו והפועל אשקלון) על החבורה מהצפון אותה פגש כ-12 פעמים.

 

כתב: דור ביטון