איזי שרצקי | ביוגרפיה

איזי שרצקי הוא איש עסקים והנשיא של חברת איתוראן, חברה בינלאומית ,
המציעה פתרונות איתור ומיגון מתקדמים לרכב מ, מעקב ותקשורת עבור כלי רכב, ניהול צי, חפצי ערך וכוח אדם.

איזי שרצקי החל להשקיע בקריית שמונה בשנת 2000. באותו הזמן, העיר סבלה מבעיות ביטחון קשות והופצצה ללא הרף על ידי טילים מלבנון. המצב היה קשה מבחינה בטחונית וכתוצאה מכך גם מבחינה כלכלית חברתית. כתוצאה מכך החליט שרצקי, כאמור איש עסקים מתל אביב, להיות מעורב, ולתרום משהו לרווחתם של אזרחי העיר הצפונית שלא היו מסוגלים לחיות אז שגרת חיים יציבה ושקטה

היום כבר ידוע כי תרומתו של שרצקי לעיר הייתה בתחילה בעיקר בנושאי רווחה כאשר הקים בין היתר בתי תמחוי, מרפאות שיניים מסובסדות לנזקקים, סבסוד מורים מהמרכז כדי שאלה יעבירו שיעורים בבתי ספר תיכון בעיר וכו'. ככל שנפגש שרצקי עם יותר אנשים בקריית שמונה, הוא הבין שאחת הדרכים היעילות ביותר כדי לרומם מעט את רוחם של התושבים בעיר היא קבוצת הכדורגל של העיר ועל כן החליט לפרוס את חסותו על הכדורגל בעיר, לאחד את שתי הקבוצות המקומיות שדשדשו בליגות נמוכות אז, ולהקים את "עירוני איתוראן קרית שמונה".

מהיום הראשון במועדון, שרצקי הבטיח כי למרות מיקום הקבוצה בליגה נמוכה, הקבוצה תעפיל במהירות לליגת העל, תזכה באליפות ותגיע לאירופה . באותו הזמן, זה נשמע כמו חלום בלתי אפשרי, יש כאלה שהגדירו זאת "טירוף" אבל מהר מאוד התברר כי שרצקי ידע על מה הוא מדבר. הוכחה עד כמה רציני שרצקי היה, התברר במהלך העונה הראשונה, כאשר הקבוצה העפילה לליגה הארצית אחרי שנתיים ללאומית ושלוש שנים אחרי לליגת העל!

תחת ניהולו של שרצקי, החלום קרם עור וגידים. מועדון הכדורגל עירוני איתוראן קריית שמונה הפך להיות אחד המועדונים המובילים בכדורגל ישראלי. בתוך זמן קצר הקבוצה העפילה לשלב המוקדמות של הליגה האירופאית, זכתה באליפות המדינה, הגיעה עד שלב הפלייאוף של ליגת האלופות, לקחה חלק בשלב הבתים של הליגה האירופית וזכתה לאחרונה בגביע המדינה בכדורגל. אם ניקח את אוהדי קריית שמונה ונשאל אותם מה הם מבקשים עבור קבוצתם, יכול מאוד להיות שהם יבקשו משרצקי דבר אחד: "רק להמשיך לחלום".


newspaper templates - theme rewards